Oświetleniowe kreacje

Kolorowe, z gipsu, betonu, drutu lub lampy – doniczki, kreatywny design w dziedzinie oświetlenia nie zna granic…

https://www.tomix.pl/p/pl/md-po34/lampa+wiszaca++noa+7+multicolor+md-po34+azzardo.html
 W wyborze oświetlenia, nie zaszkodzi odrobina szaleństwa, które może wnieść do pomieszczenia zupełnie nową jakość. Lampa to nie tylko źródło światła, ale także dość ważny element dekoracyjny każdego wnętrza. Oprawa multi kolorowa to rewelacyjne rozwiązanie do minimalistycznych i jednobarwnych pomieszczeń.

Lampy z drutu mogą wnosić lekkość i nie przytłaczać otoczenia swoją strukturą.

 

https://www.tomix.pl/p/pl/114910/lampa+wiszaca++cage+sp+1+square+114910+ideal+lux.html

Doniczka + lampa ? Czemu nie ….
Dostęp do świeżych ziół w jadalni, to nie problem. Wszystko w zasięgu ręki.

Ciekawy surowy design, prostota wykonania – to lampy betonowe. Nie dominują wnętrza, a potrafią nadać mu niecodziennego stylowego wyglądu. Od małych do naprawdę dużych, różniących się kształtem i zastosowaniem, oprawy betonowe mogą wkomponować się do różnego rodzaju pomieszczeń tj. salon, sypialnia, czy jadalnia. Idealne do wnętrz urządzonych w różnych nowoczesnych stylach. Dobrze łączą się z metalem jak i drewnem.

http://www.tomix.pl/p/pl/cpl-13007/lampa+wiszaca+karina+4+cpl-13007+-+azzardo.html
http://www.tomix.pl/p/pl/cpl-13009/lampa+wiszaca+enar+cpl-13009+azzardo.html
Wybierajcie, komponujcie, nie ograniczajcie się utartymi przez lata schematami ….Efekt może być zaskakujący :)

Moda na Edisona

Świat się zmienia, najnowsze technologie pojawiają się praktycznie każdego dnia. To co było rewolucyjne dzisiaj, następnego dnia staje się nieomal przeżytkiem. Moda, design oraz trendy, zmieniają się nieuchronnie. To dotyczy także oświetlenia. Ludzkość zrobiła niezwykły przeskok z epoki świec, lamp naftowych, poprzez pierwsze żarówki do nowoczesnego oświetlenia Ledowego.

Jednak czasami wracamy do tego co już było, modyfikujemy to i przystosowujemy do realiów naszych czasów.

Dobrym przykładem są żarówki Edisona

https://www.tomix.pl/

Dzięki Thomasowi Edisonowi pod koniec XIX, świat przeżył prawdziwą rewolucję. Pierwsza żarówka to olbrzymi krok w dziedzinie oświetlenia. Najnowsze współczesne trendy, nawiązują do tamtych czasów i bardzo często elementy dawnego oświetlenia, są wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach.

Żarówka w stylu Edisona jest niepozorna i prosta w formie. To co ją wyróżnia, to świecący, żarzący się pręt, który nadaje jej tego niepowtarzalnego i unikalnego uroku.

Pomieszczenia typu loft, modernistyczne otwarte przestrzenie, to idealne miejsca do wyeksponowania walorów tego typu oświetlenia. Można jednak użyć tych modnych żarówek, niemal wszędzie. Nie potrzebują już wielu dodatków oraz bogatych aranżacji. Prostota, tajemniczość i nostalgia to jest to, co znajduje się w topowych żarówkach Edisona.

https://www.tomix.pl/p/pl/106482marks/kinkiet+multi+usb+106482+markslojd.html

Lampy do wbudowania – oświetlamy sufit

Sufity podwieszane wykonane z płyt gipsowo-kartonowych, dały nam nowe możliwości w aranżacji wnętrz, w tym na projektowanie przestrzeni za pomocą oświetlenia. Możemy uzyskać efekt praktyczny i dekoracyjny np. w oświetleniu kuchni, gdzie trzeba użyć większej ilości punktów światła umieszczonej najlepiej w równoległych odległościach, tak aby praca w kuchni była przyjemna i bezpieczna. Praktyczne i funkcjonalne oświetlenie wbudowane, również sprawdzi się w łazience gdzie będziemy chcieli doświetlić dodatkowo miejsca np. nad lustrem.

Efekt dekoracyjny opraw wbudowanych ciekawszy będzie np. w salonie lub sypialni. Tam możemy troszkę poszaleć i wbudować punkty świetlne tak, aby tworzyły różne konstrukcje np. prostokątne lub owalne we wgłębieniach płyt karton-gipsowych. W ten sposób sufit może może stać się ważnym elementem dekoracyjnym całego wnętrza.

Najważniejszą jednak zaletą opraw do wbudowania jest to, że mamy możliwość schowania wszystkich przewodów za płytami gipsowo-kartonowymi. Co wpływa znacząco na estetykę pomieszczeń.

Jakie oprawy montujemy najczęściej?
Są to zwykle halogeny, ale również różnego rodzaju oświetlenie Led, takie jak żarówki, taśmy lub pojedyncze diody. Odpowiednio dobranym oświetleniem, wymodelujemy pomieszczenie np. tak aby stało się większe lub wyższe. Jeśli zamontujemy Ledy w podwieszanym suficie, spowodujemy to, że wnętrze będzie wydawało się wyższe. Wydłużymy pomieszczenie, montując oświetlenie w poziomych wnękach ścian w jednakowych odstępach. Natomiast chcąc powiększyć optycznie przestrzeń, zamontujmy listwy Led o różnym natężeniu i kolorze.

Możliwości jest wiele, wystarczy odrobina fantazji i wyobraźni, aby poskromić nudę i wykreować za pomocą światła, na nowo naszą przestrzeń.

Światło w ogrodzie – kilka wskazówek


Funkcjonalne oświetlenie domu i przestrzeni wokół niego zwiększa bezpieczeństwo i pozwala korzystać z ogrodu także kiedy jest już ciemno.Pamiętajmy jednak, aby aranżacja oświetlenia nie była zbyt przesadzona i  intensywna. Zbyt duże skupisko źle rozmieszczonych lamp, to nie tylko oślepiająca iluminacja uciążliwa dla domowników i sąsiadów, ale też wysokie rachunki za prąd.


Oświetlenie ogrodu barwa światła
Projektując oświetlenie ogrodowe zwróćmy uwagę na źródła światła jakie instalujemy. Ważne, aby określić, jak długo w ciągu doby będziemy korzystać z oświetlenia, co konkretnie chcemy oświetlić oraz jaki efekt chcemy uzyskać. Warto również zastanowić się , jakiej barwy światło najlepiej pasuje do naszego ogrodu. Różne żarówki mogą emitować światło barwy zimnej (niebieskawe), neutralnej lub ciepłej (żółtawe). Jeśli chcemy na przykład podświetlić rośliny, najlepiej użyć do tego celu źródła światła w kolorze neutralnym. Ciekawym i pożytecznym rozwiązaniem jest coraz bardziej popularna Technologia LED, która ma wiele zalet.


Oświetlenie zewnętrzne i odpowiednie IP (współczynnik ochronności)
Przy wyborze oświetlenia ogrodowego należy pamiętać o odpowiedniej klasy ochronności wybranej oprawy, by nadawała się ona do użytku zewnętrznego. Pamiętajmy, by przy zakupie lamp ogrodowych kierować się klasą ochronności minimum IP 44 lub wyższym. Tak wysoka skala ochronności zapewni nam bezpieczeństwo lampy przy różnych warunkach atmosferycznych. Ważne jest również aby nie tylko sama oprawa ale i złączki oraz kable które stosujemy do podłączenia opraw były wyposażone w IP 44.

Oświetlenie ogrodu – rodzaje opraw

Ze względu na wygląd oraz funkcjonalność możemy wyróżnić kilka ważniejszych grup opraw, służących do oświetlania przestrzeni wokół domu, czy ogrodu:

- Lampy stojące: Różnego słupki lub latarnie, większe bądź mniejsze, służą przede wszystkim do oświetlania ciągów komunikacyjnych i podjazdów. Nie oślepiają, ponieważ często posiadają strumień światła skierowany w dół.

- Lampy do wbudowania w podłożu: Delikatnie oświetlają i akcentują elementy architektury ogrodowej. Mogą być umiejscowione wzdłuż alejek czy przy podjazdach.

- Lampy ścienne kinkiety: Służą do oświetlania istotnych elementów budynku, tj. wejście, numer posesji oraz podkreślają atuty całego  budynku.

- reflektory i reflektorki: Są ciekawym rozwiązaniem ponieważ posiadają kąt regulacji światła. Przez co możemy skierować snop światła w dowolnym kierunku. Sprawdzają się idealnie np. jako oprawy, które zamontowane przy obrzeżach trawników i ścieżek wyznaczą przebieg drogi. Ścieżki i dróżki można oświetlać zarówno z dołu jaki i z góry

Oświetlenie Ogrodowe Tomix.pl

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Pochmurne dni ? Odpowiednie oświetlenie pomoże poprawić nastrój

Pochmurne dni, szaro na dworze ? Odpowiednie oświetlenie pomoże poprawić nastrój …

Czyli jak odpowiednim oświetleniem możemy podnieść  poziom endorfin w pochmurne i szare dni.

Badania potwierdzają, że ciemne i słabo oświetlone pomieszczenia w domu negatywnie wpływają na psychiczny i emocjonalny stan człowieka. Spada nam poziom endorfin, tracimy poczucie bezpieczeństwa, opuszcza nas energia i mamy ochotę natychmiast iść spać. Zastanawiacie się więc pewnie, co można zrobić żeby pomieszczenia, w których przebywacie zyskały nowy, słoneczny i przytulny wymiar.

Wiadomo, że światło naturalne to najlepsze rozwiązanie. Jednak gdy w okresie zimowym jest go jak na lekarstwo, trzeba sobie radzić odpowiednio dobranym sztucznym oświetleniem.

Sztuczne oświetlenie mieszkania i jego funkcje
Przede wszystkim ma ono charakter funkcjonalny, ponieważ wspomaga wykonywanie codziennych czynności oraz ułatwia swobodne poruszanie się po mieszkaniu. Ponadto w niektórych przypadkach pełni ono także funkcję estetyczną, co dodatkowo podkreśla styl danego wnętrza. Główne światło powinno być najbardziej intensywne, a tym samym podobne do naturalnego. Żarówki ledowe posłużą nam dłużej aniżeli tradycyjne, dlatego warto w nie zainwestować. Wybierając temperaturę sztucznego światła, dobrze wiedzieć, jak będzie ona wpływała na nasze samopoczucie. Tak więc ciepłe światło (od 2700 K do 6500 K) uspokoi i przyniesie ukojenie po męczącym dniu poza domem, chłodne (powyżej 6500 K) natomiast zachęci do dalszej aktywności. Umieszczenie kilku źródeł światła to także świetna alternatywa. Oprócz ogólnego światła niezwykle przydatne wydaje się oświetlenie miejscowe, zwane również punktowym. Doskonale sprawdza się ono w kuchni (skierowane np. na blat kuchenny), w łazience (np. przy lustrze) lub w sypialni (np. lampka nocna). Oświetlenie takie stworzy niepowtarzalny klimat mieszkania, a domownicy będą mogli korzystać z niego w dowolnym momencie w ciągu dnia.
Należy pamiętać, iż dom jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu, czujemy się tu swobodnie, dlatego jeśli zadbamy o odpowiednie oświetlenie wszystkich pomieszczeń, poczujemy diametralną zmianę w codziennym życiu i funkcjonowaniu.

Jak nie powinniśmy korzystać z oświetlenia: 
Oprawy z odsłoniętymi źródłami światła, zamontowane za nisko, za blisko miejsca, w którym przebywamy, to nie jest najlepszy pomysł.

 

Poniżej przykłady prawidłowego zastosowania oświetlenia w miejscach, w których jesteśmy narażeni na bezpośredni, bliski kontakt.

 

 

 

Zapisz

QRLED od Aquaform – nowoczesne lampy LED

QRLED od Aquaform – nowoczesne lampy LED

QRLED – połączenie zalet oprawy zintegrowanej i wymiennych źródeł światła

Ponieważ oprawy oświetleniowe QRLED produkowane są z myślą o zastosowaniu konkretnego modułu, mają perfekcyjnie dostosowane do niego parametry techniczne. QRLED oferuje strumień świetlny do 1200 lm i opcjonalnie CRI nawet do ponad 97. Imponująca jakość odwzorowania barwy, jaką oferują wersje dostępne na specjalne zamówienie, porównywalna jest niemalże z jakością światła dziennego. Standardowo oprawy dostępne są w 2 temperaturach barwowych: 3000 K i 4000 K. Do wyboru mamy także 3 kąty świecenia oraz różne moce oprawy. LEDowe zamienniki halogenów niezwykle rzadko oferują tak szeroką możliwość konfiguracji parametrów technicznych, jaką dają oprawy zintegrowane. Co ważne oprawy QRLED zostały zaprojektowane tak, aby sam moduł QRLED można było łatwo wymienić.

Nowoczesne oświetlenie LED z możliwością sterowania

Elegancki i minimalistyczny wygląd oprawy oświetleniowe QRLED zawdzięczają niewielkiej średnicy odbłyśnika (Φ50) oraz materiałom wysokiej jakości. Moduły wykonywane są z kompozytu poliwęglanu i ABS oraz aluminium. Co ważne moduły QRLED dają możliwość zastosowania ściemniania, przy wersji 230V ściemnianie Phase Control dostępne jest w standardzie.

Sprawdzone kinkiety, lampy wiszące i oprawy wpuszczane w nowym wydaniu

Lista opraw oświetleniowych Aquaform z modułem QRLED robi wrażenie. W moduł QRLED wyposażone zostały kolekcje SQUARES 111 wpuszczany, SQUARES mini 111 natynkowy, TUBA 111, CERES 111, RING 111, SLEEK 111 oraz wybrane oprawy na szynoprzewody. Lampy QRLED pasują do miejsc, gdzie jakość światła ma duże znaczenie. Sprawdzą się w muzeach, galeriach sztuki, sklepach z odzieżą, salonach fryzjerskich i wnętrzach mieszkalnych. Dzięki możliwości indywidualnej konfiguracji wielu parametrów (m.in. kąta świecenia, mocy czy CRI) można je łatwo dostosować do potrzeb konkretnego projektu. Lampy QRLED to nowoczesna stylistyka połączona z możliwością wykorzystania najnowszych zdobyczy technologii LED. Podnoszą nie tylko komfort projektowania oświetlenia, ale użytkowania wnętrza.

Aquaform

 

Zapisz

Wybieramy lampę stojącą

Wybieramy lampę stojącą

Lampy stojące, zwane podłogowymi, często podkreślają charakter wnętrza, ale również pełnią funkcję praktyczną. Doświetlają miejsca, gdzie zwykle potrzebujemy dodatkowego oświetlenia, np w salonie przy sofie lub fotelu, na którym czytamy książki bądź oglądamy telewizję.

http://www.tomix.pl/p/pl/ts010121mm/lampa+podlogowa+tosca+satynowy+nikiel+biel+ts010121mm+azzardo.html

Jak dobrać właściwą lampę?
Dopasujmy ją przede wszystkim do wielkości pomieszczenia, do wnętrz dużych, przestrzennych takich jak np. lofty, otwarte salony, wybierzmy większą, bardziej okazałą oprawę np. lampę podłogową Tosca firmy Azzardo. Do mniejszych wnętrz będzie dobra taka, która nie będzie nam na co dzień przeszkadzała i ograniczała. Wszystkie lampy smukłe, wysokie, z mniejszymi kloszami będą idealne, np FJALLBACKA firmy Markslojd. Jeżeli jesteśmy zwolennikami mieszkań minimalistycznych, często lampa taka bywa jednym  z niewielu akcentów dekoracyjnych, np. ostatnio bardzo modna lampa Foto połączy dwie funkcje w jednym.

http://www.tomix.pl/go/_search/full_search.php?SEARCH_FORM=&search_query_words=foto&x=0&y=0

Jeszcze inna kwestia to dobranie odpowiedniego klosza, dostosowanego do funkcji jaką ma pełnić dana lampa. Oprawa, której klosze skierowane są wyraźnie w górę, da zdecydowanie więcej światła, a abażury nastawione na dół delikatnie ocieplą wizerunek pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem dla urozmaicenia we wnętrzach, są lampy z wymiennym abażurem. Możemy wtedy dowolnie podkreślać i nadawać właściwy ton i atmosferę w naszym otoczeniu.

https://www.tomix.pl/p/pl/67717/lampa+podlogowa+echo+kol-+bialy+67717+ramko.html

Tomix Oświetlenie

Wybieramy oświetlenie zewnętrzne, na co zwrócić uwagę ?

Wybieramy oświetlenie zewnętrzne, na co zwrócić uwagę ?

https://www.tomix.pl/c/pl/13/5/1/0/long/lampy+zewnetrzne+i+ogrodowe.html

Funkcjonalne oświetlenie domu i przestrzeni wokół niego zwiększa bezpieczeństwo i pozwala korzystać z ogrodu także kiedy jest już ciemno.Pamiętajmy jednak, aby aranżacja oświetlenia nie była zbyt przesadzona i  intensywna. Zbyt duże skupisko źle rozmieszczonych lamp, to nie tylko oślepiająca iluminacja uciążliwa dla domowników i sąsiadów, ale też wysokie rachunki za prąd.
Oświetlenie ogrodu barwa światła
Projektując oświetlenie ogrodowe zwróćmy uwagę na źródła światła jakie instalujemy. Ważne, aby określić, jak długo w ciągu doby będziemy korzystać z oświetlenia, co konkretnie chcemy oświetlić oraz jaki efekt chcemy uzyskać. Warto również zastanowić się , jakiej barwy światło najlepiej pasuje do naszego ogrodu. Różne żarówki mogą emitować światło barwy zimnej (niebieskawe), neutralnej lub ciepłej (żółtawe). Jeśli chcemy na przykład podświetlić rośliny, najlepiej użyć do tego celu źródła światła w kolorze neutralnym. Ciekawym i pożytecznym rozwiązaniem jest coraz bardziej popularna Technologia LED, która ma wiele zalet.
Oświetlenie zewnętrzne i odpowiednie IP (współczynnik ochronności)
Przy wyborze oświetlenia ogrodowego należy pamiętać o odpowiedniej klasy ochronności wybranej oprawy, by nadawała się ona do użytku zewnętrznego. Pamiętajmy, by przy zakupie lamp ogrodowych kierować się klasą ochronności minimum IP 44 lub wyższym. Tak wysoka skala ochronności zapewni nam bezpieczeństwo lampy przy różnych warunkach atmosferycznych. Ważne jest również aby nie tylko sama oprawa ale i złączki oraz kable które stosujemy do podłączenia opraw były wyposażone w IP 44.

Oświetlamy ogród cz.1 Reflektory

Reflektory w ogrodzie

Przy oświetlaniu ogrodu, pamiętajmy, że nie musimy go doświetlać w całości. Wystarczą w zupełności rozmieszczone w poszczególnych punktach źródła światła.

Do tego celu idealne są reflektory i reflektorki przeznaczone do użycia na zewnątrz. Są ciekawym rozwiązaniem ponieważ posiadają kąt regulacji światła. Przez co możemy skierować snop światła w dowolnym kierunku.

Sprawdzają się idealnie np. jako oprawy, które zamontowane przy obrzeżach trawników i ścieżek wyznaczą przebieg drogi. Ścieżki i dróżki można oświetlać zarówno z dołu jaki i z góry. Oprawy rozmieszczamy, tak aby nie powstały między nimi zbyt duże ciemne miejsca. Unikajmy także źródeł światła o zbyt dużej mocy, zwłaszcza skierowanych do góry. W ten sposób będą zbyt mocno świecić i oślepiać.

Reflektorami również możemy w ciekawy sposób podkreślić okazałe drzewa, krzewy oraz skupiska roślin.

Zastosowanie  energooszczędnych źródeł światła typu Led, czujników zmierzchu oraz wbudowanymi panelami słonecznymi, spowoduje  że będziemy cieszyć się  długo efektownym światłem, oraz niższymi rachunkami za energię.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Milagro – marka, która inspiruje

Milagro – marka, która inspiruje

Nad niepowtarzalnym oraz niezwykle ciekawym wzornictwem produktów Milagro czuwają pasjonaci z wieloletnim doświadczeniem w branży oświetleniowej. Misją Milagro jest tworzenie unikatowych dzieł, które będą spełnieniem marzeń naszych najbardziej wymagających klientów. W produktach marki Milagro można dostrzec dbałość o najmniejsze detale, wykorzystywanie energooszczędnej technologii LED, niepowtarzalny design oraz wysoką jakość materiałów.

Polecamy