Mantra – hiszpańska klasa i styl.

Mantra jest znaną hiszpańską firmą działającą na rynku od połowy 2000 roku. Początkowo ich produkty były dostępne tylko w Hiszpanii oraz sąsiednich krajach, jednak z czasem firma zyskała zaufanie w Ameryce, Europie, Azji i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek oświetleniowych. Celem producenta było wyprodukowanie lamp wysokiej jakości za niską cenę w połączeniu z modernistycznym wyglądem. Dzięki doświadczeniu powstały dopracowane pod każdym względem produkty. Asortyment jest w stylu nowoczesnym, skandynawskim oraz tradycyjnym. Dominuje biel, barwy kremowe ale Mantra posiada w swojej ofercie także produkty w kolorze srebrnym, miedzianym oraz czarnym. Firma proponuje swoim klientom żyrandole, lampy wiszące, plafony, lampy podłogowe i stołowe a także kinkiety.

Dzięki zastosowaniu przez producenta nowatorskich materiałów klient ma pewność, że kupuje produkt wyjątkowy i niepowtarzalny. Lampy Mantra projektowane są w taki sposób aby wygląd lampy równał się z jej funkcjonalnością. Projektanci oferują ciekawe wizualnie wzory, potrafią stworzyć oprawy o bardzo oryginalnej formie.

Miłośnicy hiszpańskich opraw oświetleniowych bardzo dobrze znają lampy Mantra. Firma zrobiła bardzo duże wrażenie nie tylko na detalicznych klientach ale na architektach i projektantach wnętrz. Ich lampy pasują do większości stylów a wybór lamp jest tak zróżnicowany, że spokojnie możemy stwierdzić że jest to bardzo atrakcyjna i godna zaprezentowania marka. Czołowi designerzy marki to Hugo Tejada, Santiago Sevillano, Santolaria i Llusca. Ważnym aspektem przy produkcji jest to, że tworzą całe rodziny produktów. Dzięki temu nasze mieszkanie można wyposażyć w lampy, które będą wzajemnie uzupełniały się. Dobierając z jednej serii kinkiet, lampę podłogową i wiszącą stworzymy we wnętrzu harmonię i nikt nam nie zarzuci braku gustu.

Wybierając lampy Mantra do swoich mieszkań sprawimy, że każde włączenie światła stanie się miłym wydarzeniem. Mantra oświetlenie to wyobraźnia, klasa i styl. Ich produkty cechuje fantazyjność bryły, trójwymiarowość, najnowsze technologie oraz najwyższej jakości materiały. Tomix.pl posiada w swoim sklepie bardzo duży wybór lamp firmy Mantra. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Oświetlenie wystaw sklepowych

W dzisiejszych czasach gdzie każdy przedsiębiorca skupia się na zysku ze sprzedaży swoich produktów świadomy jest, że aby przyciągnąć klienta do swojego sklepu nie wystarczy wyeksponować towaru na wystawie ale trzeba zastosować różne triki aby preferowany odbiorca zwrócił na nas uwagę. Jednym z trików jest właśnie odpowiednie oświetlenie, musi ono być dobrze zaplanowane. Wykorzystując ruchome reflektorki można zbudować scenę świetlną. Natomiast punktowe oświetlenie podkreśli konkretne produkty, które są umieszczone na wystawie.                                                                     

Oświetlenie witryny sklepowej powinno odbywać się nie tylko wieczorem. W ciągu dnia świadomy sprzedawca powinien o to zadbać. To w jaki sposób to zrobimy zaowocuje podjęciem szybkiej decyzji o wejściu do naszego sklepu klienta. Dobierając oświetlenie w sklepach musimy pamiętać aby współczynnik Ra był jak najwyższy, wówczas kolor produktów będzie bardziej naturalny. W zależności jaki jest asortyment sklepu wybieramy światło o temperaturze barwowej białej ciepłej lub białej zimnej.                       

Wiadomo, że oświetlenie sufitowe gra najważniejszą rolę w sklepie. Sprawdzą się tutaj szynoprzewody abyśmy w razie potrzeby mogli dołożyć źródła światła. Oprócz lamp sufitowych dodatkowym atutem będzie oświetlenie punktowe na ścianach. W każdym sklepie na półkach znajduje się towar a więc półki sklepowe wyposażone w taśmy LED z pewnością przyciągną uwagę klientów a tym samym dokonają zakupu w naszym sklepie.                                                                                                                                  

Ważnym pomieszczeniem w naszym butiku jest przymierzalnia. Oprócz lustra, które jest bardzo ważne drugim istotnym czynnikiem jest oświetlenie. Dobre oświetlenie sylwetki sprawia, że klient jest zadowolony ze swojego wyglądu i chce dokonać zakupu. Ostatnim punktem finalizacji zakupu jest kasa. Oświetlenie w tym miejscu nie powinno powodować olśnienia, które może powodować przemęczenie wzroku.                               

Nie możemy zapomnieć o neonie nad wejściem sklepu. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji węże świetlne, które tworzą energooszczędne iluminacje. Dzięki klasie szczelności IP65 można je montować na zewnątrz budynków. Wyraziste kolory oraz plastyczność pozwoli ułożyć dowolne kształty, które staną się wizytówką naszego lokalu. Wykorzystując wszystkie czynniki budujemy swoją pozycję na rynku i stajemy się rozpoznawalną marką.

Oświetlenie w stylu nowoczesnym

Urządzając mieszkanie w stylu nowoczesnym możesz być pewien że jego czar nigdy nie pryśnie. Ze względu na ponadczasowy charakter aranżacji przestrzeń będzie robić wrażenie także za rok, dwa czy dziesięć lat.                                                                       

Oświetlenie to bardzo ważna część wystroju wnętrza. Dlatego nasze mieszkanie powinno być dobrze oświetlone aby stało się jasne i przestrzenne. Zachwycające aranżacje to nic innego jak odpowiednie połączenie detali, które razem tworzą coś wyjątkowego. Nowoczesność i styl to cechy, które tworzą wyjątkowy duet w dziedzinie oświetlenia. Nowoczesne lampy mają ciekawe wzornictwo i do produkcji ich zastosowano różne materiały.                                                                                             

Rozmaitość wzorów jakie oferują nam producenci pozwala dopasować odpowiedni model do stylu wnętrza. Dobrze gdy lampy pochodzą z tej samej serii wówczas idealnie będą uzupełniały się. Nowoczesne oświetlenie to proste i geometryczne kształty. Prostota w przypadku nowoczesnego oświetlenia to zaleta. Lampy nowoczesne dyskretnie oświetlają pomieszczenia, wypełniając przestrzeń. W prostocie kryje się elegancja, której nie powinno zabraknąć w nowoczesnym salonie. Odpowiednie oświetlenie salonu to sztuka. Ważne jest nie tylko wybór klosza, ale także żarówek ich moc i  barwę. Pamiętajmy,że w salonie powinniśmy stworzyć różne strefy – do relaksu, czytania czy oglądania telewizji. W nowoczesnym salonie sprawdzą się lampy podłogowe trójnogi nazywane tripodami a także lampy stołowe o metalowych lub szklanych podstawach.                                                                                                         

W miejscach niezagospodarowanych właśnie warto postawić dekoracyjna lampę, która będzie dodatkowym źródłem światła. Lampy mają spełniać swoją funkcję oświetleniową ale także zdobić całe wnętrze. Asortyment w sklepach oświetleniowych jest bardzo bogaty. Znajdziemy lampy designerskie, betonowe, ozdobne, wiszące, kinkiety, stojące oraz wszystkie inne, które pozwolą nam zrealizować nasze pomysły. W stylu nowoczesnym każdy znajdzie coś dla siebie a lampy będą nie tylko dodatkiem do całości ale głównym punktem naszego mieszkania.

Historia lampy LED

Żarówki LED są używane od ponad 30 lat w różnych dziedzinach życia i instalacjach przemysłowych, reklamach, światłach samochodowych. Technologia ta bardzo szybko rozwija się. Jednak zjawisko elektroluminescencji zostało odkryte ponad 100 lat temu. Technologia na nim oparta nie osiągnęła jeszcze całego swojego potencjału. Pierwszym naukowcem który zajął się lampą LED jest Henry Round w 1907 roku i opublikował to w gazecie „Electrical World” .                                                                                                  W roku 1921 zjawisko świecenia niektórych materiałów pod wpływem prądów dostrzegł rosyjski fizyk Oleg Łosiew i prowadził szczegółowe badanie. Jednak za odkrywcę elektroluminescencji uważa się francuskiego fizyka Georga Destrieu, który odkrywa emisję światła w siarczku cynku. Na cześć rosyjskiego fizyka nazywa ten efekt „światłem Łosiewa”. Minęło wiele lat zanim ktoś wcielił w życie i znalazł praktyczne zastosowanie tego urządzenia. Był to Rubin Braunstein, który wyemitował podczerwień z arsenku galu i innych półprzewodników. A nastąpiło to w 1955 roku.                              W roku 1971 w wyniku opracowania lepszych materiałów półprzewodnikowych LED zaczynają być produkowane w nowych kolorach zielonym, pomarańczowym i żółtym. Pierwszą białą diodę tworzy i opracowuje Japończyk Shuji Nakamura w 1993 roku a w 1995 zostaje zaprezentowana pierwsza dioda LED wytwarzająca białe światło uzyskane metodą konwersji. Przełom w zakresie źródeł przeznaczonych do oświetlenia domowego nastąpiło w 2009 roku. Pierwszym czynnikiem decydującym o zmianach było pojawienie się energooszczędnych zamienników żarówek w tym zaawansowanych technicznie lamp opartych na technologii LED-owej. Również Unia Europejska dążyła do wycofania energochłonnych tradycyjnych żarówek. Wprowadzenie technologi LED do powszechnego użytku jest znaczącym krokiem w rozwoju społeczeństwa.                  Do zalet lamp diodowych w porównaniu z lampami żarowymi jest ich znacznie większa trwałość, nawet 15 lat (zwykła 2 lata), szerszy zakres napięć roboczych, mniejsze nagrzewanie, brak zależności temperatury barwowej światła od napięcia zasilającego a w przypadku kontrolek możliwość uzyskania dowolnego koloru świecenia bez użycia barwnych filtrów. Zaletą jest także niska cena eksploatacyjna. Brak szkodliwego dla ludzkiego wzroku i skóry jak również dzieł sztuki promieniowania UV. Wysoki wskaźnik oddawania barw otoczenia co sprawia że świecą praktycznie tak naturalnie jak zwykłe żarówki.                                                                                                                               Pomimo iż zjawisko elektroluminescencji zostało odkryte w poprzednim stuleciu technologia na nim oparta nie osiągnęła jeszcze swojego szczytu. Dalszy rozwój w kierunku OLED jest uważany za przyszłość rynku oświetleniowego.

Eglo marka znana na całym świecie.

W 1969 roku Ludwig Obwieser założył firmę „Eglo Leuchten”. Po siedmiu latach wybudowano zakłady produkcyjne w Pill w Tyrolu (Austria). W 1986 roku w Niemczech została założona pierwsza spółka handlowa. W trakcie czasu na całym świecie powstało ponad 70 filii, które samodzielnie obsługują rynki lokalne. Firma posiada fabryki na Węgrzech i w Chinach.Od połowy lat 80-tych Eglo jest wiodącym producentem opraw w Europie i znana na każdym kontynencie. Historia sukcesu to historia zadowolonych klientów.

Lampy Eglo wyróżniają się nowoczesnym designem oraz dekoracyjnym charakterem. W 2012 roku zostało sprzedanych ponad 16 milionów lamp do ponad 50 krajów. Marka Eglo kładzie nacisk na oświetlenie pomieszczeń mieszkalnych ale oferują również lampy zewnętrzne przeznaczone do ogrodu, lampy solarne i oprawy najazdowe. Klienci zakupują te lampy do zakładów przemysłowych, restauracji, pomieszczeń biurowych. Lampy te to szeroka gama od stylu klasycznego przez vintage aż do nowoczesnego. Projektanci firmy Eglo pracują na najwyższych obrotach wymyślając coraz to nowsze trendy, które stały się sławne na cały świat.

Lampy ich wykonane są ze szkła, drewna, ceramiki, kryształu i plastiku. A więc nadają się do każdego pomieszczenia. W swojej ofercie mają do zaproponowania lampy sufitowe, kinkiety, plafony, lampy stołowe po prostu wszystko to co potrzebujemy aby rozświetlić nasze mieszkania. Lamy firmy Eglo składają się z pięciu kolekcji: Basic, Style, Trend, Traditional, Avantgarde. Lampy tej firmy to połączenie pięknego desingu oraz wysokiej jakości wykorzystanych materiałów w bardzo atrakcyjnej cenie. Spółka Eglo tworzy całą kolekcję oświetlenia a więc można zamówić żyrandol, lampę ścienną lub podłogową w identycznym wykończeniu. Jakość produktu jest niezmiernie ważna, do produkcji lamp korzysta się z najwyższej jakości materiałów produkcyjnych. Najbardziej znane lampy to Pasteri, Almonte, Aleandro. Lampy Eglo dzięki niebanalnej stylistyce, modnemu wzornictwu otrzymują pozytywne opinie od klientów i odbiorców hurtowych. Sklep Tomix.pl w swojej ofercie posiada ogromny wybór lamp firmy Eglo. Zapraszamy do odwiedzenia sklepu stacjonarnego lub internetowego. Do zobaczenia.

 

Lampy które „zabłysną” w Twoim salonie

Wybór oświetlenia do salonu to wielka przyjemność,  ponieważ w dzisiejszych czasach wachlarz możliwości jest bardzo szeroki. Odpowiednia lampa w salonie sprawi, że nasz pokój będzie przytulny i ciekawy. Najważniejsze to wszystko dobrze zaplanować. Aby w salonie było przytulnie powinniśmy postawić na kilka źródeł światła. Im więcej lamp, tym przytulniej wokół nas.

Numerem jeden jest centralna lampa wisząca. Jest ona wizytówką całego domu. Powinna dawać ciepłe i kojące światło. Salon to miejsce gdzie relaksujemy się i oświetlenie może przyjmować różne formy.

Oprócz jednej centralnej lampy powinniśmy zastosować kinkiety, lampy podłogowe i stołowe a może nawet ukryte listwy LED-owe. Jeśli chcemy wyeksponować nasze dzieła sztuki lub cenne księgozbiory warto podkreślić ich piękno wykorzystując lampy dekoracyjne.Lampy w salonie powinny oddzielać od siebie poszczególne części pomieszczenia. Decydując się na kilka lamp w jednym pokoju dobrze jeśli będą pasowały do siebie pod względem koloru lub materiału. Dobrze aby pasowały do siebie stylistycznie. Jeśli nasz salon jest mały musimy zrezygnować z dużych abażurów a zastosować kilka mniejszych źródeł światła. Ważne jest także rozmieszczenie lamp. Nad stołem mogą zawisnąć długie lampy tuby.

Przy kąciku do czytania czyli obok fotela warto postawić wysoką lampę podłogową, która umożliwi wieczorne czytanie. Natomiast niska stołowa lampa postawiona na regale uprzyjemni oglądanie telewizji.

Jeśli posiadamy stanowisko do gier na konsoli umieszczamy tam kinkiety. Do niskich wnętrz najlepiej pasują plafony lub lampy z krótkim sznurem. W wysokich pomieszczeniach sprawdzą się żyrandole wielopunktowe. Jeśli skierujemy światło do góry rozproszy się po całym pokoju. Natomiast żyrandol wielopunktowy rozświetli kilka miejsc naraz. Stosując ciemny abażur uzyskamy nastrojowe światło a przezroczysty będzie ono bardzo jasne. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się lampy loftowe, wykonane z metalu lub drewna nadające się do nowoczesnych salonów. Jednak gdy nie jesteśmy zainteresowani modernistycznym klimatem możemy postawić na klasykę. Warto wówczas dopasować lampę do reszty mebli i klimatu w salonie. Podsumowując: wybór oświetlenia do salonu nie jest prosty ale zapoznając się z radami fachowców i przeglądając ofertę lamp do salonu na www.tomix.pl z pewnością znajdziecie idealne rozwiązanie do swoich wnętrz. Powodzenia!

Rodzaje żarówek

W dzisiejszym świecie gdzie technologia rozwija się bardzo prężnie i szybko mamy do czynienia z różnymi rodzajami gwintów i trzonków żarówek zwykłych jak i LED. Na opakowaniach tych produktów znajdziemy różne oznaczenia.Jednak aby wybrać te które nas interesują powinniśmy zebrać wiedzę na temat oznaczeń.                                 Żarówki, których używamy w obecnej dobie czasu nie mają nic wspólnego z żarówkami jakie dominowały 10 lat temu. Nie ma w nich gazu a w to miejsce nastały żarówki diodowe czyli te wykonane w technologii LED. Nasza żarówka zbudowana jest w następujący sposób:

Żarówki LED można podzielić na te, które służą nam jako główne źródło światła jak i na dekoracyjne. Mogą mieć różne kształty od tradycyjnego po świeczkę, rurkę, spiralę itd. Moc żarówki jest bardzo istotna w kwestii jej wykorzystania. Jednak wybierając żarówki LED bierzemy pod uwagę ilość lumenów. Jest to jednostka miary strumienia świetlnego, jaką dysponuje produkt i to ona określa moc świetlną. Dla przypomnienia: 40W w zwykłej żarówce to 470 lm w lampie LED, 75W to 1055 lm, 100W to 1521 lm.                Gwint żarówki to nie tylko wkręcany lub wciskany. Posiadają różne trzonki, zasilane napięciem 230V lub 230V i 12V. Żarówki wkręcane mają oznaczenie E czyli trzonki Edisona. Do najpopularniejszych zaliczymy duży gwint czyli E27 oraz mały E14. Liczba ta mówi nam jaka jest srednica trzonka.

Możemy spotkać też gwint E10 występuje on w zabawkach i latarkach oraz E40 służy do oświetlania dużych hal.                                                                                                  Żarówki halogenowe maja bardziej skomplikowane oznaczenia. Najczęściej spotykamy żarówki wciskane. Wyjątek stanowi GU10, która najpierw jest wciskana a potem lekko przekręcana. Jesli chodzi o napięcie w tych żarówkach jest to najczęściej 230V. Rodzaje gwintów:

Liczba obok litery to odległość między wtykami podana w milimetrach. Pamiętajmy aby wybrać odpowiednią żarówkę, która dobrze oświetli nasze mieszkanie będzie odpowiadać naszym gustom. Musimy wziąć pod uwagę wszystkie oznaczenia na opakowaniu czyli rodzaj barwy światła, strumień świetlny (lm),pobór mocy (W), napięcie (V), rodzaj trzonka (E14), rodzaj technologii (LED), wskaźnik oddawania barw (Ra), żywotność, klasę energetyczną, ilość włączeń i wyłączeń. Weźmy również pod uwagę czy jest to produkt EKO oraz czy posiada certyfikat CE. Warto przed wyborem żarówek wzbogacić swoją wiedzę na ten temat lub sięgnąć po pomoc i opinie fachowców w sklepie z oświetleniem. Oczywiście polecamy sklepy stacjonarne i internetowy sklep z oświetleniem Tomix.pl

Trio lampy z ciekawym designem

Producent lamp Trio to firma, która została założona w 1991 roku i zatrudnia ponad 140 pracowników. Jest wiodącym producentem lamp na rynku europejskim. Lampy Trio tworzone są przez wielu wykwalifikowanych ekspertów z myślą o funkcjonalności. Firma produkuje lampy do pomieszczeń mieszkalnych, biurowych oraz obszarów zewnętrznych. Posiada w swojej ofercie zarówno klasyczne lampy jak również nowoczesne z ciekawym designem. Lampy marki Trio są rozchwytywane w całej Europie. Fenomenem rozwoju tej firmy jest to, że proponuje nietypowe kształty oraz kolory, zastosowali w większości produktach energooszczędne żarówki a ponadto są w stałym kontakcie z klientem co przekłada się na stale rosnącą liczbę atrakcyjnych lamp Trio.

Odbiorcą lamp tej firmy stali się zarówno starsi jak i młodsi klienci w całej Europie. Możemy znaleźć je w domach , biurach, sklepach, hotelach, wszędzie tam gdzie potrzebujemy nowatorskich rozwiązań. Bardzo znane są lampy stołowe dotykowe z wieloma poziomami jasności. Lampy Trio są kierowane dla klientów, którzy kładą szczególny nacisk na nowoczesny i indywidualny styl życia. Poprzez połączenie kilku lamp w kolekcje możemy szybko zaaranżować wystrój  naszego mieszkania. Oprócz lamp stojących, wiszących, kinkietów znajdziemy też nietypowe oświetlane wentylatory sufitowe. Wśród form możemy wyróżnić lampy kwadratowe, okrągłe, jedno lub wielopunktowe. Jest to całe spektrum współczesnego designu lamp.

Lampy firmy Trio mają bardzo dobrą jakość wykonania. Producent aż trzy razy do roku wzbogaca swoją ofertę o nowe produkty, które są tworzone zgodnie z obecnymi trendami.                                                                                                                               Trio to również lampy ogrodowe. Każdy z nas wyobraża sobie inaczej swój skrawek zieleni. Ale producenci oświetlenia zewnętrznego znajdują dla wszystkich dobre rozwiązania i starają się zaspokoić nawet wybredne gusta. Lampy ogrodowe mają proste kształty i występują w monochromatycznych barwach dlatego tak wspaniale wyglądają w ogrodach lub na tarasach urządzonych w stylu nowoczesnym.

W ofercie lamp zewnętrznych znajdziemy także lampy z czujnikiem ruchu, czujnikiem zmierzchu oraz kinkiety z podświetlonym numerem posesji. Lampy z serii Hudson oraz Reno to lampy z największą energooszczędnością co oczywiście zostaje zauważone przez klientów tej marki. Lampy firmy Trio w swojej ofercie posiada sklep z oświetleniem Tomix.pl. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do naszego sklepu internetowego gdzie wyspecjalizowani fachowcy udzielą odpowiedzi na Państwa pytania.

Oświetlenie do biura

Odpowiednie oświetlenie biura gwarantuje nam dobre samopoczucie w miejscu pracy. Dobór odpowiednich lamp przyczynia się do zwiększenia komfortu pracy oraz podnosi efektywność wykonywanych obowiązków przez pracowników. Musimy pamiętać, że spędzając 8 godzin w biurze oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w codziennej ciężkiej pracy. Przy złym oświetleniu szybko męczymy wzrok, osłabiamy  koncentrację a przede wszystkim nasze samopoczucie jest w złym stanie.Pracując wiele godzin w biurze oświetlenie powinno spełniać określone warunki. Biuro zaliczane jest do pomieszczeń pracy stałej i podlega rygorystycznym normom oświetlenia. Musi być funkcjonalne ale również estetyczne. Najlepszym oświetleniem do biura jest technologia LED- to najnowocześniejsze oświetlenie źródła światła. Technologia ta jest najbardziej zaawansowana i zrewolucjonizowała przemysł oświetleniowy. Unia Europejska zakazała produkcji i sprzedaży tradycyjnych żarówek a to spowodowało rozwinięcie i zapoczątkowanie ery LED.

Każdy pracodawca musi zapewnić właściwe oświetlenie biura, tak aby spełniony był aspekt natężenia oświetlenia oraz podstawowe potrzeby każdego pracownika czyli bezpieczeństwo, wygoda widzenia i wydolność wzrokowa. Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów i musimy o niego odpowiednio dbać w trakcie pracy. Oświetlenie biura musi być zgodne z przepisami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra i Polityki Społecznej oraz z Polskimi Normami i jest to PN – EN 12665:2008 oraz PN -EN 12464 – 1:2011.Projektując oświetlenie musimy również uwzględnić warunki energetyczne, które pozwolą maksymalnie wykorzystać światło dzienne i dobrać osprzęt instalacyjny. Ważne jest aby przy ograniczeniu zużycia energii nie pogorszyć aspektów związanych z widocznością. Dobrym rozwiązaniem jest oświetlenie inteligentne. Pomimo większego wydatku przy montażu instalacji koszt tego zostanie zwrócony przy płatności za energię elektryczną. Oświetlenie miejsca pracy to połączenie światła naturalnego ze sztucznym. Powinniśmy pamiętać o rozwiązaniach energooszczędnych przy zastosowaniu odpowiedniej jakości światła. Oświetlenie biurowe możemy podzielić na ogólne – równomierne oświetlenie pewnego obszaru, oświetlenie miejscowe – skierowane na przedmiot pracy wzrokowej, oświetlenie złożone – obejmuje oświetlenie ogólne i miejscowe. Ponadto do podstawowych parametrów określających otoczenie świetlne zaliczyć można rozkład iluminacji – jest to fizyczna miara jaskrawości, natężenie oświetlenia – korzystne wynosi 500 lx, olśnienie – jest to stan w procesie widzenia przy którym występuje odczucie niewygody, kierunkowość światła – uwidacznia szczegóły zadania wzrokowego, aspekty barwne – 3000K barwa ciepła, 3300-3500K barwa neutralna, 5300K barwa zimna, współczynnik oddawania barw – oświetlenie wnętrza 80 Ra, migotanie- jest to zjawisko z reguły niedostrzegalne gołym okiem ale powodujące zmęczenie narządu wzroku.

Bardzo często możemy zauważyć, że w pomieszczeniach biurowych zostają zamontowane oprawy oświetleniowe LED, które pozwalają osiągnąć komfort dla naszego wzroku a co za tym idzie, że po wielogodzinnej pracy przy monitorze nasze oczy nie będą zmęczone. Pracownikom, którzy większą część dnia pracują przed komputerem należy spełnić warunek dotyczący natężenia oświetlenia wyrażonego w luksach (lx). Blat biurka – 500 lx a pozostałe otoczenie to 300 lx. Do pracy najlepsza barwa światła waha się między 4000K a 6000K. Absolutnie odradzamy 3000K, która powoduje rozluźnienie i relaks a także wywołuje senność.

Lampy, które idealnie sprawdzą się w biurach to lampy liniowe. Bardzo dobrze rozpraszają światło,mają nowoczesny wygląd i podnoszą prestiż pomieszczenia. Przebywanie w takim pomieszczeniu jest komfortowe.                                                      Panele LED to również dobre rozwiązanie. Plusem z pewnością jest atrakcyjna cena oraz estetyczny wygląd. Emitują mocne, rozproszone światło więc powierzchnia będzie równomiernie oświetlona.                                                                                                   Aby oświetlić precyzyjnie konkretne miejsca proponuję zakupić lampy TUBY. Natomiast aby wybrać lampę biurkową ustalamy wysokość i kat nachylenia. Na szczęście dziś większość ma możliwość swobodnej regulacji wysokości oraz dopasowania kąta nachylenia lampy. Do pracy przy biurku wystarczy moc 40 W ( LED). To ekonomiczne rozwiązanie  wykorzystujące mniej energii a produkujące większą ilość światła.

Szeroki wybór lamp do biura a także a także do zagospodarowania dużych przestrzeni posiada sklep TOMIX. W swojej ofercie posiadają lampy które będą spełniały wszystkie rygorystyczne wymogi jakie są stawiane dla tych pomieszczeń.                                       Firma Tomix wykonuje bezpłatne projekty oświetlenia w dialuxie w oparciu o oprawy różnych producentów spełniając wszelkie wymagania.                                  Zachęcamy do współpracy i odwiedzenia naszej strony www.tomix.pl

Unikatowe Lampy Kaspa

Lampy Kaspa to wynik współpracy Katarzyny Hanus i Pawła Szymańskiego. Od kilkunastu lat tworzą desingerskie oświetlenie. Zajmują się wnętrzarstwem profesjonalnie, dlatego są zawsze na czasie i doskonale trafiają w gusta polskich klientów. Wykorzystują najnowsze technologie, które współgrają ze współczesnymi trendami. Jak sami mówią, chcą, aby ich marka kojarzyła się z oryginalnym, ciekawym wzornictwem oraz bardzo dobrym wykonaniem. W świecie lamp które posiadają logo Kaspa największą i najpiękniejszą wartością jest samo światło a materiały to narzędzia, które pozwalają najlepiej je wyeksponować. Wśród asortymentu tej firmy znajdziemy lampy klasyczne, dekoracyjne oraz nowoczesne. Lampy Kaspa stworzone są dla osób ceniących sobie innowacyjność i nowatorskie rozwiązania. Każdy kto dba o to aby jego pomieszczenie było wyjątkowe powinien zdecydować się właśnie na tę markę. Sklep z oświetleniem Tomix  posiada w swojej ofercie duży wybór lamp rzeczonej  firmy.

Lampy Kaspa mają niezwykłą nowoczesną formę i są bardzo oryginalne. Ta wyjątkowość polega na pokazaniu piękna surowego metalu, przezroczystego szkła oraz prostolinijności chromu.Kolekcja Clea to szklane przezroczyste klosze w kolorze turkusu lub grafitu powodują, że czujemy się zrelaksowani i otacza nas pozytywna aura. Wśród kolekcji tej firmy znajdziemy lampy, których klosze to szkło dmuchane i tworzy ono nieregularne kształty. Nadają się one do wnętrz w stylu industrialnym oraz nowoczesnym.W ofercie Kaspa znajdziemy coś dla wielbicieli prostoty. Plafony Vero i Space prezentują się niezwykle spektakularnie dzięki swojej minimalistycznej formie. Natomiast lampy z pięknymi abażurami lekko przezroczystymi lub plisowanym materiałem na pewno  staną się wspaniałym dodatkiem do naszej sypialni.

Pamiętajmy, że lampy Kaspa to przede wszystkim lampy proste a ich wygląd czasem jest niezauważalny w pomieszczeniu w którym przebywamy. I gdyby nie światło, które jest dowodem na ich obecność nie zauważylibyśmy ich. Są lekkie, subtelne delikatne o geometrycznej formie i nadają się do pomieszczeń gdzie nie ma miejsca na przesadę.Lampy tej firmy to podniesienie komfortu Waszych domów i mieszkań. Lampy te zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez projektantów wnętrz oraz architektów. Zyskały także wiele pozytywnych opinii wśród kupujących i dystrybutorów. Proponuję odwiedzić stronę internetową z oświetleniem Tomix.pl i stworzyć wyjątkowy klimat w naszych mieszkaniach. Z pewnością lampy Kaspa spełnią Państwa oczekiwania i zadowolą nawet wybredne gusta.