Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

lampy ogrodowe stojące

( ilość produktów: 405 )
Marka
Typ Oprawy
Parametry dodatkowe
Pomieszczenie
Aranżacja
Styl
Kolor
Materiał
Barwa światła
Stopień ochrony [IP]
Rodzaj
Przedziały cenowe
Dodatkowa etykieta

Lampy ogrodowe stojące to bardzo ciekawe produkty, które są w stanie w prosty i estetyczny sposób doświetlić przydomową przestrzeń. Podjazd lub ogród będą dzięki nim wyglądać o wiele lepiej. Wybór lamp o ciekawym designie sprawi zaś, że będą one ozdobą zarówno w nocy, jak i w dzień. Na szczęście oferta takich produktów jest bardzo zróżnicowana i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Co jeszcze warto wiedzieć, jeśli chodzi o lampy ogrodowe stojące? Oto kilka przydatnych informacji.

Zalety stojących lamp ogrodowych

Czemu warto wybrać stojące lampy ogrodowe? Przede wszystkim montaż takiego oświetlenia pozwala na bezpieczne korzystanie z ogrodu po zmroku. Chociaż mogą bardzo uprzyjemnić Ci przebywanie na dworze latem, to nieocenione staną się dopiero podczas długich jesiennych i zimowych nocy. Oczywiście przestrzeń wokół domu staje się dzięki takim lampom piękniejsza i można ją zaaranżować według własnych potrzeb i pomysłów.

Oferowane stojące lampy ogrodowe mają też ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa nie tylko w kontekście użytkowania ogrodu nocą. Podświetlony dzięki nim podjazd lub ogród daje mniejszą szansę na wizytę nieproszonych gości. Właśnie oświetlenie przydomowej przestrzeni jest pierwszym krokiem do tego, by zniwelować ryzyko włamania. O bezpieczeństwo zaś zawsze warto dbać.

Gdzie można umieścić stojące lampy ogrodowe?

Dostępne w naszym sklepie stojące lampy ogrodowe mają tę zaletę, że w ich bogatej ofercie bardzo łatwo jest znaleźć odpowiedni design dla siebie. Jednocześnie warto zadbać o to, żeby wypracować jednolitą koncepcję, jeśli chodzi o ich ilość i rozmieszczenie w ogrodzie. Jeśli mają zdobić przestrzeń wokół domu, to ich wprowadzenie tutaj powinno być gruntownie przemyślane.

Można wybrać stojące lampy ogrodowe w formie kuli, które są chyba najbardziej uniwersalne. Alternatyw dla nich jednak nie brakuje. Mogą to być bardzo różne modele przeznaczone na zewnątrz. Wypada tu zacząć od klasycznych latarni o różnym wykończeniu i wymiarach. Niektóre z nich są nie tylko bardzo okazałe, ale dają również intrygujące efekty - może to być choćby imitacja palącego się ognia. Inne znowu mają kształt kolumienki lub klepsydry.

Warto jednak pamiętać, że ciekawe stojące lampy ogrodowe to także bardzo nowoczesne projekty. Niektóre z nich są bardzo mocno inspirowane minimalizmem. Przybierają formę barwnych słupków lub geometrycznych latarenek, które doskonale prezentują się w wielu aranżacjach przestrzeni. Bardzo oryginalne są także przykłady oświetlenia inspirowanego stylem loftowym. W przypadku niektórych z nich duży nacisk kładziony jest na ozdobne efekty, takie jak na przykład fabryczne postarzanie poprzez dodanie rdzy. Dzięki nim łatwiej wprowadzisz do przydomowej przestrzeni pożądany klimat.

Na co zwracać uwagę przy wyborze stojących lamp ogrodowych?

Popularne stojące lampy ogrodowe to bez wątpienia te produkty, które narażone są na maksymalnie silne oddziaływania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Deszcz, wilgoć, mróz i zapylenie to zjawiska, które są w stanie szybko uszkodzić oświetlenie źle przygotowane do ekspozycji zewnętrznej. Oczywiście wówczas takie urządzenia mogą stać się niebezpieczne - mamy przecież do czynienia z energią elektryczną.

Warto więc dbać o to, żeby stojące lampy ogrodowe miały dobrze zabezpieczone oprawy. Wskaźnik ich szczelności IP powinien sięgać powyżej wartości 44. Właśnie taka szczelność sprawia, że produkt może być długotrwale wystawiony na szkodliwe oddziaływania i nie straci na tym jego funkcjonalność. Lampy ogrodowe dostępne w naszym sklepie posiadają takie zabezpieczenia.

pixel