Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego lampa solarna nie świeci?

2023-06-23
Dlaczego lampa solarna nie świeci?

Lampy solarne stanowią obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów na oświetlenie ogrodu oraz innych części posesji. Dostępne są w różnych odsłonach, dzięki czemu łatwo jest znaleźć idealny model dla siebie. Solarne źródła światła są bardzo ekonomiczne, co decyduje o ich popularności, szczególnie wśród właścicieli dużych ogrodów, którzy chcą doświetlić każdą część posesji. Lampa solarna świeci dzięki energii pobieranej z promieni słonecznych, dzięki czemu jest niezwykle oszczędnym sposobem na oświetlenie. Dobrej jakości lampy solarne powinny długo i owocnie służyć nabywcy. Co jednak robić w sytuacji, kiedy lampa solarna przestaje świecić? Gdzie szukać przyczyn usterki i czy da się samodzielnie naprawić lampę?

Jak działają lampy solarne? Co robić, kiedy oświetlenie solarne przestaje działać?

Zakup lampy solarnej powinien być dobre przemyślany. Jeśli chcemy solidnych i trwałych rozwiązań, celować należy w oferty sprawdzonych firm. Dobre solarne lampy z zasady mają długą żywotność i są odporne na eksploatację oraz na działanie czynników zewnętrznych. Lampa solarna działa dzięki energii pobieranej z promieni słonecznych, co czyni z niej najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, jeśli chodzi o doświetlanie ogrodu oraz zewnętrznej części posesji. Żeby naładować lampę solarną, należy wyeksponować ją na działanie światła dziennego i promieni słońca.

Lampy solarne ogrodowe umieszczane są głównie w miejscach z dostępem do światła i działają bez udziału człowieka. Zalety lamp solarnych obejmują nie tylko ich bezobsługowość oraz oszczędność, ale też łatwość montażu. Aktualnie znaleźć też można spory wybór dekoracyjnych lamp solarnych, które pasować będą do wystroju ogrodu. Solarne oświetlenie ogrodu powinno charakteryzować się długą żywotnością. Zdarza się jednak, że lampa solarna LED nagle przestaje świecić. Co może być tego powodem i czy istnieje sposób na samodzielne pozbycie się usterki?

Jak długo świeci lampa solarna? Co robić w przypadku usterki?

Nowoczesne lampy solarne są ładowane energią słoneczną, więc mogą mieć bardzo długi czas pracy. Dużo zależy tu od pojemności akumulatora. Lampa solarna działa na bardzo prostych zasadach. Równie prosta jest jej budowa, w której źródłem światła w większości modeli są diody LED, dające silny strumień, będący w stanie zaspokoić oczekiwania użytkowników. Najważniejszym elementem lampy solarnej, który odpowiada za jej energooszczędność, jest znajdująca się na samej górze bateria słoneczna. Konsumenci, którzy chcą, by lampa solarna działała jak najdłużej, powinni stawiać na rozwiązania pokryte w całości ogniwem fotowoltaicznym. Unikać należy modeli lamp solarnych, które na powierzchni mają zbędne elementy blokujące dostęp światła słonecznego. Powodują one nie tylko dłuższe ładowanie lampy do pełnej mocy. W przypadku, gdy ogniwo fotowoltaiczne nie pokrywa w całości baterii słonecznej, lampa solarna może się szybciej rozładowywać. Ostatnim elementem budowy jest czujnik, który po zmroku uruchamia lampę solarną. Jeśli zauważymy, że o zmierzchu lampa solarna świeci słabym światłem lub w ogóle nie emituje światła, nie musi to od razu oznaczać usterki. Czasami przyczyną problemu może być niedostateczne naładowanie w ciągu dnia. Co jeszcze może przeszkadzać w działaniu lampy?

Lampa solarna świeci słabo lub nie emituje światła wcale? Sprawdź, co może być przyczyną!

Jeśli chcemy długo cieszyć się oświetleniem ogrodowym, warto wybierać lampy solarne dobrej jakości, trwałe, solidne i odporne na ekstremalne warunki. Źródłem energii lamp solarnych są promienie słońca, co stanowi najlepszą opcję dla ekonomicznego doświetlenia ogrodu. Lampa gromadzi całe pobrane przez ogniwo fotowoltaiczne światło w akumulatorze, który zgromadzoną energię wyzwala w momencie zapadnięcia zmroku pod wpływem impulsu z fotorezystora. Uruchamiają się wówczas diody lub żarówki LED, emitując silne światło o barwie zgodnej z tym, jakie wybraliśmy podczas zakupu. Co może powodować zaburzone działanie i brak światła? Czasami powodem jest to, że ogniwo fotowoltaiczne lampy solarnej nie pokrywa całej powierzchni baterii. Przez to dochodzi do zmagazynowania mniejszej ilości energii w akumulatorze, a lampa bardzo szybko się wyczerpuje. Co zrobić w sytuacji, gdy świeżo zakupiona lampa solarna nie działa tak, jak powinna? Czy należy zwrócić się z reklamacją do producenta, czy też szukać przyczyny na własną rękę?

Co robić, gdy lampa solarna LED nie świeci od momentu zakupu?

Lampy solarne powinny dawać silny strumień światła tuż po zapadnięciu zmroku. Co można zrobić w sytuacji, gdy nowe modele nie działają? Jak się okazuje, nie zawsze jest to wada w budowie, o którą należy obwinić producenta i zwrócić się z reklamacją. Użytkownik lampy solarnej powinien w tej sytuacji przede wszystkim upewnić się, czy nie popełnił błędu podczas instalacji. Błędne zamontowanie lamp solarnych może spowodować, że nie zadziałają zgodnie z przeznaczeniem. Urządzenie rozładowane w momencie zakupu nie zacznie emitować światła od razu, należy poczekać, aż w akumulatorze nagromadzi się odpowiednia ilość energii słonecznej. W przypadku oświetlenia solarnego LED wystarczy ekspozycja na działanie słońca. Co robić w sytuacji, gdy nawet w odpowiednim środowisku lampy solarne nie świecą? Wtedy doszukiwać można się usterki. Jakie są najczęstsze powody awarii w lampach solarnych? Dostrzec można między innymi uszkodzenia mechaniczne, jednak nie są one jedynym powodem braku działania lampy.

Najczęstsze przyczyny awarii oświetlenia solarnego LED — co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup lampy?

Istnieje wiele przyczyn, przez które lampy solarne zewnętrzne nie działają tak, jak powinny. Jedną z najpopularniejszych jest brudny panel solarny, który blokuje dostęp energii słonecznej. Standardowe lampy solarne mogą też ulec uszkodzeniu pod wpływem silnych mrozów. Decydując się na lampy solarne, warto celować w takie rozwiązania, które sprawdzą się przy każdej pogodzie. Budowa lampy solarnej powinna chronić akumulator przed dostępem wilgoci, może się jednak zdarzyć, że ulegnie on zalaniu na przykład podczas demontażu i czyszczenia lampy. Zalany akumulator to częsta przyczyna awarii lampy solarnej.

Zalety lamp solarnych, dla których warto zdecydować się na zakup

Lampy solarne przepięknie udekorują ogród i doskonale wywiążą się ze swojej funkcji praktycznej, jeśli zapewnimy im ku temu optymalne warunki. Czasami konieczne jest przeniesienie lampy solarnej z zacienionego miejsca na teren, do którego słońce ma większy dostęp. Funkcjonalność i ekonomiczność to nie jedyne zalety lamp solarnych. Służące do oświetlania i dekorowania ogrodu rozwiązania są popularne również z innych powodów! Lampy solarne ogrodowe wzbogacone o czujnik zmierzchu sprawiają, że nie musimy pamiętać o tym, by w odpowiednim momencie je zgasić i zapalić. Dzięki słońcu, użytkownicy nie muszą też pamiętać o tym, by naładować lampę.

Nasze wpisy

loader
pixel