Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

lampy młodzieżowe

( ilość produktów: 371 )

W pokoju dziecka równie ważne, jak w innych pomieszczeniach jest dopasowanie odpowiedniego oświetlenia. To ono sprawi, że pomieszczenie nabierze wyjątkowego charakteru, a Twoja pociecha będzie chętnie spędzać w nim czas. Warto także pamiętać, że pokój ten należy podzielić na strefy, również pod względem oświetlenia. Inna lampa do pokoju młodzieżowego sprawdzi się w miejscu przeznaczonym do nauki, a inna przy łóżku. Warto postawić nie tylko na właściwy kolor oświetlenia, ale również wyjątkowy design, który będzie odpowiadał praktycznym aspektom tego pomieszczenia oraz upodobaniom Twojego dorastającego dziecka. Należy także pamiętać o tym, aby sprzęt był trwały i dobrze wykonany, wówczas będzie bezpieczny i posłuży przez długi czas.

Jaka lampa do pokoju młodzieżowego będzie najlepsza?

W pokoju zaaranżowanym na miejsce dla dorastającego dziecka powinno znaleźć się kilka bardzo ważnych elementów. Mowa o biurku, wygodnym krześle, odpowiednich rozmiarów łóżku, a także miejscu do przyjmowania gości. Te strefy nie mają racji bytu bez odpowiedniego oświetlenia. Zatem na wstępie warto podzielić pomieszczenie na części. Na biurku powinna znaleźć się lampa młodzieżowa z bardziej intensywnym światłem o neutralnej lub zimnej barwie. Dzięki temu można wygodnie odrabiać lekcje i się uczyć. Kolejna sekcja to łóżko, przy którym najlepiej umieścić funkcjonalny kinkiet lub lampkę nocną o ciekawym kształcie. Jej barwa powinna być utrzymana w kolorze ciepłym. W ostatniej strefie warto postawić na neutralne światło. Będzie ona służyła do zabawy i realizowania swoich pasji lub przyjmowania gości. Nie zapomnij także o montażu plafonu, który z reguły sprawdza się w pokojach dzieci w różnym wieku. Ciekawe rozwiązania, w tym również lampy młodzieżowe znajdziesz w ofercie sklepu Tomix.

Lampki do pokoju młodzieżowego ? nietuzinkowe rozwiązania

Dzieci, które zaczynają dorastać, zazwyczaj chcą zmienić wystrój swojego pokoju. Stawiają na bardziej wyszukane propozycje i często eksperymentują ze stylem. Warto zatem zwrócić uwagę na ich potrzeby, zwłaszcza przy doborze elementów ozdobnych do ich pokoju. Oświetlenie do pokoju młodzieżowego powinno idealne pasować do potrzeb Twojej pociechy. W naszej ofercie nie brakuje zarówno wersji nowoczesnych, jak i minimalistycznych. Wyjątkowe rozwiązania znajdziesz w asortymencie sklepu online Tomix. Dostępne są propozycje na biurko, a także rozwiązania, które możesz umieścić w okolicy łóżka. Nie można zapomnieć także o funkcjonalnych plafonach i żyrandolach. To jednak nie wszystko ? znajdziesz także oświetlenie ozdobne na ścianę, a także wiele innych punktów świetlnych. Oświetlenie pokoju młodzieżowego wymaga dopasowania go także do aspektów praktycznych. Im wygodniejsze w obsłudze i ciekawe w formie, tym lepiej. Warto także pamiętać o tym, aby miało odpowiednią barwę oraz moc. Znakomicie sprawdzają się żarówki ledowe, które są wydajne, a co za tym idzie, również wyjątkowo ekologiczne.

Uniwersalna lampka młodzieżowa

Poza wyjątkowym wyglądem liczy się także praktyczne wykorzystanie światła w pokoju dziecka. Powinno ono przede wszystkim budować przyjemną atmosferę, dzięki temu Twój nastolatek będzie chciał spędzać w nim czas. Stworzy swój własny kącik, który zaaranżuje według własnego pomysłu. Wystarczy jedynie skorzystać z kilku trików. Podczas doboru lampki do pokoju młodzieżowego, wybieraj uniwersalne wersje, które będą pasować do zmieniającej się aranżacji. Wiele osób w młodym wieku chętnie zmieniają wygląd swojego pokoju. W ofercie Tomix znajdziesz ciekawe oświetlenie do pokoju dziecięcego, a także nietuzinkowe elementy dekoracyjne na ścianę, które mogą odzwierciedlać pasję Twojego dziecka. Możesz przebierać pośród ozdobnych lampek o kształcie roweru, zwierzaka, a także ulubionej potrawy. Wspaniale wyglądają na ścianie w okolicy łóżka. W naszym katalogu dostępne są różne interesujące propozycje, które sprawdzą się zarówno do większego, jak i do mniejszego pomieszczenia. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś absolutnie wyjątkowego.

Oświetlenie do pokoju młodzieżowego ? dopasowane do potrzeb

Design to jedna rzecz, jednak warto dopasować światło także do potrzeb. Lampki w pokoju dziecka pełnią fundamentalną funkcję. Powinny być zatem na tyle daleko rozmieszczone od siebie, aby nie przytłaczać dziecka i nie razić go w oczy. Do tego warto pamiętać, na jakiej powierzchni sprawdzi się konkretna moc światła. Lampy młodzieżowe z reguły nie mają dużej intensywności, dlatego można się pokusić o ustawienie w pokoju nawet kilku takich punktów świetlnych. Oczywiście wiele zależy od rozmiaru pomieszczenia. Przyjmuje się, że na 10 m2 powinno się znaleźć 3500-4000 lumenów. Jak to się przekłada na ilość żarówek? Wychodzą wówczas 4 lampki na pokój. Oczywiście im większe pomieszczenie, tym więcej punktów świetlnych. Zajrzyj koniecznie do sklepu Tomix i znajdź ciekawe rozwiązania, takie jak lampki do pokoju młodzieżowego oraz lampy do salonu i funkcjonalne oświetlenie sufitowe, a także wiele innych, również tych przeznaczonych na zewnątrz.

W tym miejscu najlepiej postawić na rozwiązania, które dają przyjemne, neutralne lub zimne światło, które pobudza do działania, ale nie razi oczu. Co do designu, warto, aby był on jak najbardziej minimalistyczny, aby nie rozpraszał uwagi. Polecamy m.in. lampki nocne do czytania.

Starsze dzieci z reguły gustują w bardziej stonowanych barwach, dlatego czarny kolor lampy znakomicie sprawdzi się w pokoju dorastającego dziecka. Do tego będzie uniwersalny i niezwykle praktyczny.

Młodzi ludzie, tak samo, jak dzieci, bywają dosyć roztrzepani. Dlatego doskonale sprawdzą się rozwiązania, takie jak plafony betonowe, które odznaczają się podwyższoną odpornością na uszkodzenia, a tym samym nawet po upadku pozostaną w niezmienionej formie.