Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampy Flos

( ilość produktów: 2 )

Lampy FlosFlos jest renomowanym włoskim producentem oświetlenia, który od ponad pół wieku dostarcza innowacyjne i stylowe rozwiązania oświetleniowe zarówno dla wnętrz mieszkalnych, jak i komercyjnych. Specjalizują się w projektowaniu współczesnych lamp, które są równocześnie funkcjonalne i dekoracyjne, współpracując z międzynarodowo uznawanymi projektantami. Produkty Flos wyróżniają się unikalnym designem, który łączy nowoczesną technologię z artystyczną wizją, stając się ikonami w świecie designu oświetleniowego.

Dlaczego lampy Flos są tak cenione w Polsce i innych krajach? Przede wszystkim stoi za nimi zawsze modny i lubiany włoski design w najlepszym wydaniu. Marka ma przy tym bardzo duże doświadczenie w projektowaniu oświetlenia - jej początki sięgają bowiem 1962 r. Efektem całych lat pracy stały się modele lamp uznane za klasyki i nagrody, które trudno już zliczyć. Co warto wiedzieć o lampach Flos współcześnie?

Historia lamp Flos

Lampy Flos to produkty, za którymi stoi całe bogate doświadczenie ich twórców. Włoska marka powstała w 1962 r. w Merano jako wspólne przedsięwzięcie biznesmenów i projektantów. Taka współpraca szybko przyniosła efekty w postaci ekspansji na nowe rynki. Siedziba przeniosła się do Brescii w północnej Italii, zaś w 1971 r. firma otworzyła pierwszy międzynarodowy oddział. Obecnie włoska manufaktura obecna jest na całym świecie. Działa poprzez swoje filie i salony wystawowe, zdobywając uznanie coraz to nowych klientów. Oczywiście przeważają wśród nich te osoby, które zakochane są we włoskim designie.

Inspiracje dla włoskiej marki

Jakie inspiracje przyświecają twórcom lamp Flos? Filozofia marki opiera się na przeświadczeniu, że jej produkty powinny być jednocześnie funkcjonalne i przesiąknięte artyzmem. Muszą mieć zdolność do wywoływania w obserwatorze wielu emocji. Stąd marka bardzo chętnie przyjmuje do swojego zespołu osoby, które mogą pochwalić się talentem w zakresie projektowania pięknych rzeczy. Jednocześnie nie zaniedbuje jednak zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie usprawnień technicznych. Badania w zakresie możliwości wykorzystania nowych materiałów są ważnym elementem codziennej pracy włoskiej firmy.

Za co ceni się lampy Flos?

Lampy Flos cenione są przede wszystkim za doskonałą jakość. Chodzi tu nie tylko o to, że poszczególne produkty powstają przy wykorzystaniu doskonałych materiałów, ale również o szczegółowość i precyzję wykonania. Jednocześnie styl włoskiego producenta od lat jest rozpoznawalny na arenie międzynarodowej. Kupując lampy Flos, stawiasz na prawdziwie ekskluzywne oświetlenie, które będzie wyróżniającą się ozdobą w każdym wnętrzu.

Klasyki uwielbiane przez użytkowników

Jak prezentują się najbardziej cenione lampy Flos? Chociaż dużą popularnością cieszą się także najnowsze modele, to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalne są klasyki od włoskiego producenta. W ciągu wielu lat istnienia uzbierało się kilka modeli, które zdecydowanie warto znać. Przykładem może być choćby lampa łukowa Arco, lampa wisząca Taraxacum z materiału Cocoon, lampa stołowa Taccia, kinkiet Foglio i wiele innych.

Na szczęście marka Flos nie poprzestała na laurach. Kolejne sukcesy, popularność i nagrody stały się bodźcami do pracy nad poszerzeniem oferty. Wciąż powstają więc nowe lampy Flos. Oczywiście przy ich tworzeniu uwzględnia się także zmieniające się trendy, jednak receptą na sukces marki jest wciąż poleganie na włoskim stylu prezentowanym w najlepszym wydaniu.

Zróżnicowana oferta produktów Flos

Obecnie oferta produktów od włoskiej marki jest bardzo zróżnicowana. Lampy Flos to modele stojące, wiszące, plafonykinkiety i niewielkie, ale bardzo piękne lampy stołowe. W niektórych projektach widać pewien ukłon w stronę modnego minimalizmu lub popularnych metalicznych odblasków, jeśli chodzi o barwy. Elegancja, którą odznaczają się poszczególne modele, jest raczej prosta i niewymuszona. Produkty od Flos z założenia zachwycają bez epatowania krzykliwymi kolorami lub dziwacznymi kształtami.