Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plafony LED

( ilość produktów: 824 )

Urządzając swoje mieszkanie lub wykonując remont, jesteś narażony na duży stres. Mogą towarzyszyć Ci liczne wątpliwości związane z tym, czy wszystko zostało wykonane wystarczająco dobrze. Sen z powiek mogą spędzać także wysokie koszty oraz liczne godziny spędzone w sklepach na wybieraniu poszczególnych elementów, tak by pasowały one do reszty wystroju. Rozwiązaniem obu kwestii mogą być zakupy przez Internet, które nie tylko pomagają zaoszczędzić pieniądze, ale również są niezwykle sprawne i szybkie. Co ciekawe, przez Internet bez większego problemu kupisz także lampy, a to wszystko dzięki tomix.pl.

Czym jest plafon?

W naszej ofercie znajdziesz naprawdę szeroki wybór lamp różnego typu, poczynając od lamp podłogowych, przez kinkiety i lampy stołowe, aż do wszelkiego rodzaju lamp sufitowych. Ciekawą propozycją z tej ostatniej kategorii mogą być plafony. Być może pierwszy raz słyszysz tę nazwę, ale nie mamy żadnych wątpliwości, że już zetknąłeś się z tym typem lampy, który jest niezwykle popularny w przestrzeni publicznej oraz biurowej i z roku na rok, cieszy się coraz większym powodzeniem także w przypadku aranżacji wnętrz prywatnych.

Plafon to lampa, najczęściej sufitowa, choć jej forma pozwala na zamontowanie także w innych miejscach ? na podłodze, ścianie, czy na blacie, możliwości jest naprawdę wiele. W przeciwieństwie do klasycznych lamp sufitowych, plafon nie odstaje od sufitu. Większość przylegających lamp tego typu ma dość prostą konstrukcję ? często są to lampy zupełnie płaskie, mające formę okrągłego krążka, ale wcale nie musi tak być. Nawet w przypadku większych plafonów, najczęściej charakteryzuje je dość prosta forma, choć w naszej ofercie znajdziesz także plafony ozdobne, które mimo przylegania do sufitu mają bardziej wymyślne formy.

Jakie są zalety plafonów?

Charakterystyczna, przylegająca do sufitu lub innej powierzchni, budowa plafonu, bez wątpienia należy do jego zalet. Takie eksponowanie światła sprawia, że jest ono jaśniejsze, a przy okazji nie zajmuje tak dużo miejsca i z powodzeniem sprawdzi się nie tylko w przestronnych pomieszczeniach, ale także niskich i ciasnych pokojach. Tak prosta lampa w żaden sposób nie jest w stanie przytłoczyć pomieszczenia, a co za tym idzie ? można w powodzeniem sięgnąć po nią w pomieszczeniu w każdym możliwym stylu, nawet jeśli większość kojarzy plafony LED z bardziej nowoczesnymi i minimalistycznymi miejscami. Dużą zaletą plafonów jest łatwość utrzymania ich w czystości i dbania o ich jakość. Sprzyja temu prosta forma, a także wykorzystane materiały. Plafony są zazwyczaj oparte na szkle, połączonym z metalem ? tej najprostszy wariant jest jednocześnie najbardziej praktyczną opcją. Kolejną kwestią jest jasność oświetlenia, charakterystyczna przede wszystkim dla plafonów LED.

Dlaczego warto sięgnąć po plafon LED?

Sama budowa plafonu dąży do dużej ekspozycji światła, co wiąże się z tym, że ten typ lampy doskonale sprawdza się w roli oświetlenia głównego, choć wiele osób sięga po niego także w celu doświetlania pomieszczenia. Sięgnięcie po plafon LED jeszcze bardziej poprawia jakość i intensywność światła ? kilka drobniejszych żarówek pozwala na stworzenie intensywnego, jasnego światła, które doskonale rozświetli każdy zakamarek pomieszczenia. Ale dobre światło nie jest jedyną zaletą plafonów LED. Warto pamiętać także o tym, że typ lampy jest także energooszczędny, więc korzystając z niego otrzymasz tę samą ilość światła, jednak w zdecydowanie niższej cenie, tym samym chroniąc swój portfel oraz naturę.