Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

lampy solarne do ogrodu

( ilość produktów: 117 )

Lampy solarne ogrodowe to energooszczędne i ekologiczne źródła światła, które mogą wspaniale ozdobić ogród i sprawić, że stanie się niezwykle klimatyczny. Lampy solarne zasilane są energią słoneczną, którą magazynują w akumulatorach w ciągu dnia. Mają wbudowany specjalny czujnik, który aktywuje światło po wykryciu zmierzchu. Oświetlenie solarne jest bardzo praktyczne, przyjazne środowisku i łatwe w montażu. W ofercie dostępne są różne modele lamp wyróżniające się atrakcyjnym wyglądem i wysokim stopniem szczelności. Poznaj wszystkie zalety oświetlenia solarnego i wybierz odpowiednią lampę do swojego ogrodu.

Lampy solarne – zasada działania

Lampy solarne to sposób na zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa w ogrodzie. Te sprytne i praktyczne urządzenia wspaniale oświetlą ścieżki i uwydatniają walory estetyczne zadbanego terenu zielonego i piękno ozdobnych roślin. Lampy solarne ogrodowe działają dzięki małemu panelowi fotowoltaicznemu, który „zbiera” promienie słoneczne i magazynuje je w postaci energii we wnętrzu akumulatora. Nowoczesne modele mają wbudowany zasilacz chroniący przed nadmiernym ładowaniem i rozładowaniem. Gdy zapadnie zmrok, lampa przestaje się ładować, a układ elektroniczny uruchamia źródło światła. Większość z dostępnych lamp solarnych wyposażona jest w baterie zapewniające kilka godzin świecenia. W naszej ofercie mamy modele, które mogą pracować nawet 8 godzin.

Lampy solarne ogrodowe – zastosowanie

Lampy solarne to bardzo praktyczny i wszechstronny rodzaj oświetlenia. Stosowane są jako oświetlenie dekoracyjne ogrodów, balkonów i tarasów. Wspaniale zdobią i zwiększają komfort użytkowania ogrodu, szczególnie gdy ustawione są przy ścieżkach i w pobliżu rabat kwiatowych. Powszechnie stosowane są jako funkcjonalne oświetlenie podjazdów, różnych wejść i chodników. Lampy solarne ogrodowe są idealne dla osób potrzebujących oświetlenia zewnętrznego w miejscach pozbawionych dostępu do energii elektrycznej. Ponadto są dostępne w różnych wersjach, w tym lampy solarne z czujnikiem ruchu i zmierzchu. W naszej ofercie mamy lampy z wysokiej jakości akumulatorami o dużej pojemności zapewniające dłuższy czas pracy.

Największe zalety ogrodowych lamp solarnych

Ogrodowe lampy solarne są nie tylko atrakcyjne wizualnie, gdy są umieszczone wśród roślin, ale pełnią również funkcję praktyczną. Ten rodzaj oświetlenia zewnętrznego jest bardzo energooszczędny. Lampy solarne ogrodowe nie wymagają stałego podłączenia do sieci elektrycznej sieci ani ładowania baterii. Dzięki temu są bardzo ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Ich instalacja również jest bezproblemowa – większość modeli nie wymaga włącznika/wyłącznika i wystarczy je umieścić w ziemi lub powiesić na murze. Można je umieścić również w nietypowych miejscach, np.: na drzewie, co w przypadku tradycyjnych lamp wymagałoby wykonania skomplikowanej instalacji elektrycznej z wykorzystaniem wielu metrów kabli.

Lampy solarne ogrodowe – dostępne rodzaje

Solarne lampy ogrodowe to nowoczesne i ekologiczne oświetlenie zewnętrzne, wykorzystujące najtańszą dostępną energię, czyli promienie słoneczne. Wykorzystywane są nie tylko w ogrodach, ale również na patio, balkonach i tarasach, oraz w różnych strefach terenu zewnętrznego. W ofercie rynkowej dostępne są różne modele lamp solarnych. Do najpopularniejszych należą:

  • Naświetlacze solarne – stosowane najczęściej do oświetlania terenu zewnętrznego przy domu, podwórek i podjazdów. Wyposażone są w silne źródło światła, a także w czujnik zmierzchu i ruchu, dzięki temu stanowią dobre zabezpieczenie przed intruzami.
  • Lampki solarne wbijane w ziemię – bardzo popularne urządzenia spotykane niemal w każdym przydomowym ogródku. Są bardzo łatwe w użyciu i nie wymagają skomplikowanych czynności montażowych. Wystarczy wbić je w ziemię w wybranym miejscu, np.: przy ścieżkach, rabatach kwiatowych lub krzewach. Mogą również posłużyć do wyeksponowania roślin doniczkowych.
  • Kinkiety i słupki – kinkiety solarne to popularny rodzaj oświetlenia dekoracyjnego, stosowanego do efektownego podświetlenia fasady budynków. Z kolei słupki solarne zwykle wykorzystywane są w ogrodach do podświetlenia ścieżek i chodników.

Lampy solarne z czujnikiem ruchu i zmierzchu

Lampy solarne z czujnikiem ruchu i zmierzchu świetnie sprawdzą się jako dodatkowe zabezpieczenie posesji przed nieproszonymi gośćmi. Tego typu lampy po wykryciu ruchu zapalają się z maksymalną mocą na określony czas, a następnie przełączają się automatycznie w tryb ekonomiczny.

Pamiętaj o stopniu szczelności IP

Kupując lampę solarną ogrodową, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Jednym z nich jest stopień szczelności wyrażony współczynnikiem IP. Każda lampa zewnętrzna musi być odpowiednio zabezpieczona przed zanieczyszczeniami i wilgocią. W praktyce lampy solarne ogrodowe dostępne w ofercie tomix.pl mają klasę szczelności określoną jako IP44, IP65 oraz IP67, co oznacza, że są bardzo dobrze zabezpieczone przed ciałami stałymi i opadami atmosferycznymi. Dzięki temu bez obaw można je montować w ogrodzie. Wykonane są z bardzo solidnych materiałów, zapewniających niezawodną pracę urządzenia.