Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampy Sollux

( ilość produktów: 1036 )

Lampy SolluxSollux to polski producent oferujący szeroką gamę nowoczesnych lamp i oświetlenia. Specjalizują się w produktach do różnych typów wnętrz, oferując zarówno lampy wiszące, kinkiety, jak i plafony. Firma zwraca uwagę na nowoczesny design i funkcjonalność, dostosowując swoje produkty do potrzeb nowoczesnych użytkowników i różnorodnych stylów dekoracyjnych.

Najlepsze nowoczesne oświetlenie nie może być tworzone bez pasji. Wiedzą o tym projektanci pracujący dla marki Sollux, którzy w swoich pracach inspirują się słońcem. Produkty spod znaku tego brandu są dość zróżnicowane, ale bezsprzecznie cechuje je kreatywność i doskonała jakość. Nic dziwnego, że coraz większa liczba klientów decyduje się na oświetlenie dzięki nim swojego mieszkania. Co jeszcze warto wiedzieć o produktach Sollux? Oto garść przydatnych informacji.

Sollux - lampy inspirowane słońcem

Marka Sollux inspiruje się słońcem. Jej nazwa pochodzi od hiszpańskiego ‘’sol’’ (słońce) i łacińskiego ‘’lux’’ (światło). Nic więc dziwnego, że tworzenie kolejnych modeli opiera na współpracy z doświadczonymi rzemieślnikami. Ich zadaniem jest dbałość o drobiazgowe odwzorowanie projektu. Prostota i elegancja łączą się więc tutaj z wysoką jakością wykonania.

Równocześnie produkty Sollux mogą być wzorem, jeśli chodzi o jakość produktów. Poszczególne modele tworzone są z wysokiej jakości szkła, stali i innych produktów. To zaś przekłada się na trwałość oświetlenia spod znaku polskiej marki. Może służyć przez wiele lat, utrzymując świetny wygląd.

Designerskie lampy Sollux

Chyba najciekawsze w ofercie Sollux są lampy o designerskim charakterze. W praktyce są to dzieła, które zadziwiają projektem. Ich twórcy wychodzą poza przyjęte konwencje i utarte schematy. Które z nich prezentują się najciekawiej? Warto zwrócić uwagę na stylowe i ponadczasowe lampy wiszące na długim metalowym stelażu. Do wyboru masz opcje z jednym lub dwoma źródłami światła, w kształcie kwadratu lub elipsy.

Sollux to także bardzo atrakcyjne plafony. Utarło się, że taki typ lampy jest raczej prosty w formie i można go odmienić jedynie w niewielkim stopniu. Polska marka pokazuje, że takie myślenie nie ma racji bytu. Dlaczego? Przecież plafon może być ozdobiony elementem z drutu, który przypomina skrzydła ważki. Można go też zaprojektować w formie kilku szklanych płytek na metalowym stelażu.

Metalowe lampy Sollux

Metalowe lampy Sollux to z kolei produkty ponadczasowe, trwałe i bardzo praktyczne. Wśród nich możesz znaleźć ciekawe kinkiety - również te z metalową osłonką żarówki i dużą możliwością kierowania światłem w wybranym kierunku. Bardzo chętnie wybierane są też lampy Sollux w formie odkrytej żarówki na metalowym stelażu. Niekiedy łączy się w ten sposób kilka źródeł światła. Dzięki temu powstają atrakcyjne żyrandole - pająki z wieloma ramionami i możliwością dość swobodnej modyfikacji kierunku padania światła.

W ofercie Sollux można też znaleźć produkty pasujące do klasycznych wnętrz. Choćby duże żyrandole z kilkoma ramionami o eleganckim designie można wkomponować w bardzo różne wnętrza - od nowoczesnych, po minimalistyczne. Utrzymanie całości w uniwersalnym czarnym kolorze będzie sprzyjać wpasowaniu żyrandola w dowolną aranżację.

Jak połączyć lampę z kwietnikiem?

Zieleń kojarzy się z życiem i pozytywną energią. Nie powinno jej zabraknąć także w nowoczesnym wnętrzu. Nic zaś nie wprowadza do wnętrza takiego klimatu jak rośliny. Tym bardziej atrakcyjnym pomysłem są produkty od Sollux łączące lampę z kwietnikiem. W tych modelach wykorzystano specjalne oprawki. Ponad miejscem na wkręcenie żarówki znajduje się uchwyt na niewielką doniczkę z ulubionym kwiatkiem. Dostępne są zarówno modele z jednym źródłem światła w formie kinkietu, jak i z kilkoma. To idealna opcja dla osób, które lubią zarówno stylowe lampy z metalu, jak i mają słabość do roślin w domu.