Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oświetlenie schodowe

( ilość produktów: 8 )

Oświetlenie schodowe stanowi ważną część właściwej aranżacji wnętrza, nie tylko z uwagi na estetykę, ale również na kwestię bezpieczeństwa chodzenia po schodach. Tego typu oświetlenie należy odpowiednio dobrać do wyglądu samych schodów, a także do stylistyki, w jakiej zaaranżowano całość domu. Jak wybrać właściwe oświetlenie na schody? Postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć na to pytanie.

Co warto brać pod uwagę podczas planowania oświetlenia na schody?

Planując oświetlenie schodów, np. LED, powinno się brać pod uwagę kilka istotnych kwestii. Ważny jest między innymi czas realizacji tego typu przedsięwzięcia. O oświetleniu na schodach warto pomyśleć odpowiednio wcześnie. Powinno zostać ono zaplanowane jeszcze na etapie powstawania projektu schodów, remontu mieszkania, budowy domu czy nawet projektowania elektrycznej instalacji. To właśnie wówczas najłatwiej będzie dobrać nie tylko same schody, ale również umieszczone w ścianach okablowanie, żeby oświetlenie prezentowało się estetycznie i możliwie najlepiej spełniało swoją funkcję. Warto się zastanowić, w jaki sposób zamierzasz korzystać z tego rodzaju oświetlenia. Jeśli ze schodów korzystasz raczej sporadycznie i wiesz, że nie będziesz po nich chodzić w nocy, wystarczające będą klasyczne kinkiety czy też lampy wiszące. Jeżeli na piętrze mieści się pokój dziecka, które lubi przychodzić do Ciebie na dół w nocy, aby się przytulić, koniecznie powinieneś nabyć lampy, które przez całą noc będą paliły się delikatnym światłem. W takiej sytuacji idealna będzie także lampa z czujnikiem ruchu. Oświetlenie powinno zostać również dobrane do stylu domu. W naszej ofercie dostępnych jest wiele modeli oświetlenia schodowego, więc z pewnością wybierzesz coś zgodnego z indywidualnymi preferencjami.

Oświetlenie na schodach ? odpowiednia intensywność

Warto, abyś miał na uwadze, iż oświetlenie schodów nie może być zbyt mocne. Jego nadmiar mógłby przyczynić się do odczuwania dyskomfortu podczas poruszania się po schodach. Lampa sufitowa w tradycyjnym wydaniu może świecić najmocniej, gdyż jej światło ulega rozproszeniu. Jeżeli kinkiety będą znajdowały się wysoko ponad głowami, mogą mieć również nieco mocniejsze światło. Istotny jest także kierunek, w którym będzie ono padało. Najlepiej skierować je ku górze, wówczas światło podlega dużemu rozproszeniu. Z uwagi na to, iż plafonów albo kinkietów wzdłuż schodów może być kilka, nie ma konieczności, aby suma strumieni oświetlenia była spora. Im niżej zostaną umieszczone lampy, tym mniejszą intensywność światła będą one emitowały. Poruszanie się po schodach, kiedy pod nogami świecą oprawy punktowe albo pod postacią pasków, może nie być zbyt bezpieczne, gdyż mogą oślepić domowników. Dlatego do oświetlenia schodów stosowane są ledowe oprawy z małą mocą. Dokonując wyboru oświetlenia LED, warto wziąć pod uwagę nieprzezroczyste oprawy.

Oświetlenie na schody ? propozycje

W naszej ofercie możesz znaleźć między innymi oświetlenie schodowe z czujką ruchu marki Livolo. Emituje ono delikatne światło, które nie razi w oczy. Model ten skutecznie podświetla stopnie, co umożliwia po zmroku bezpieczne i wygodne przemieszczanie się między piętrami. Zapala się on automatycznie, dlatego szukanie w ciemności włącznika światła nie będzie stanowiło już problemu. Produkt dostępny jest w kilku kolorach, dzięki czemu z łatwością dobierzesz odcień najlepiej pasujący do wnętrza Twojego domu. W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz również wkład do oświetlenia na schody z panelem szklanym w różnych barwach.