Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plafony Szklane

( ilość produktów: 422 )

Każde pomieszczenie zasługuje na doskonałej jakości oświetlenie, choć nie każde wnętrze jest na tyle duże, by można w nim zmieścić efektowny żyrandol czy nawet większą lampę sufitową. Z pomocą przychodzą plafony szklane, które dzięki swojej budowie znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie pomieszczenia są dość niskie i małe. Jest to takie rozwiązanie, które stanowi dobrą alternatywę dla klasycznych lamp wiszących, ale też zastępuje bogato zdobione żyrandole. Prezentowane plafony dostarczają równomiernie rozproszone światło. Sprawdź modele dostępne w naszym sklepie.

Jakie zalety mają plafony szklane?

Przede wszystkim jest to taki rodzaj oświetlenia, którego cechy charakterystyczne wiążą się bezpośrednio z jego budową. Nie jest to klasyczna wisząca lampa. Plafony szklane czy też wykonane z innych materiałów zwykle są dość płaskie, choć czasem mają bardziej wydatne geometryczne kształty. Zawsze jednak przylegają blisko do sufitu, zamiast z niego zwisać. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zrobić z nich oświetlenie boczne, montowane na ścianach. Dzięki temu nie zajmuje cennej przestrzeni w niedużych pomieszczeniach, ale pozwala zdziałać aranżacyjne cuda dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Ważną zaletą jest również fakt, że najczęściej wyróżnia je uniwersalny charakter. Szklany plafon może okazać się doskonałym wyborem do różnego typu pomieszczeń. W kuchni czy w łazience trudno o lepsze rozwiązanie. Plafon zwykle jest dość odporny na wilgoć czy znaczne zmiany temperatur. Dodatkowo nie obciąża i nie przytłacza wnętrza swoimi rozmiarami. Umieszczenie go w pobliżu blatu roboczego w kuchni pomoże oświetlić strefę do pracy. W łazience nad lustrem ułatwi z kolei nakładanie codziennego makijażu. Co ciekawe, plafony można potraktować modułowo, jako główne i dodatkowe oświetlenie w danym miejscu.

Gdzie wykorzystać plafony szklane?

Ze względu na ich uniwersalny charakter trudno jest wskazać jedno miejsce, w którym plafon może sprawdzić się najlepiej. Oczywiście wiele zależy od naszej inwencji. Jedną z możliwości jest umieszczenie tego typu oświetlenia w przedpokoju, holu lub korytarzu. Często też mylnie zakładamy, że plafony szklane to rozwiązanie wyłącznie do przestrzeni obiektów użyteczności publicznej czy pomieszczeń, w których estetyka odgrywa drugorzędne znaczenie. Nic bardziej mylnego! Dostępne w naszej ofercie modele doskonale sprawdzają się do najróżniejszych wnętrz, w tym także domowych, w których na co dzień spędzamy mnóstwo czasu i zależy nam na doskonałej aranżacji. Są to zarówno kuchnie i łazienki, jak i korytarze, przedpokoje, a także salony i sypialnie czy przydomowe gabinety.

Style, w jakich znajdują się plafony szklane

Tu także panuje dość duża różnorodność. Wśród nowoczesnych modeli dominują te o prostym designie, który sprawia, że taka oprawa oświetleniowa odnajdzie się wszędzie. Sama jednak nie będzie odciągać uwagi od aranżacji wnętrza, a jedynie ją podkreśli. Nie brak tu także propozycji, które mają dopełnić wnętrze. Na uwagę zasługuje szczególnie szeroka oferta plafonów loftowych łączących czarne metalowe oprawy ze szkłem i dekoracyjnymi żarówkami. Z powodzeniem mogą one zastąpić lampy sufitowe industrialne loft tam, gdzie wysokość pomieszczenia jest niewielka. Nie mniej efektownie prezentują się też plafony szklane eleganckie czy też bogato zdobione kryształkami i innymi elementami. Te modele znakomicie odnajdują się we wnętrzach urządzonych bardzo kobieco, subtelnie i glamour. Wiele z prezentowanych modeli doskonale podkreśli wnętrza w stylu skandynawskim oraz minimalistycznym.

pixel