Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kinkiety Aluminiowe

( ilość produktów: 1196 )

Kinkiety aluminiowe to sposób na doświetlenie wnętrza, stworzenie w nim odpowiedniej atmosfery lub wyeksponowanie efektownych elementów wystroju. Oświetlenie tego typu samo w sobie może jednak stanowić swego rodzaju dekorację. Może też okazać się uzupełnieniem dla innych lamp, w tym również sufitowych. Przy doborze kinkietu zawsze warto się jednak zastanowić, poświęcając nieco uwagi na podjęcie decyzji. To, w jakim miejscu ma się znaleźć konkretna lampa, w jakim pomieszczeniu w domu i w jakiej aranżacji ? wszystko to ma wpływ na ostateczną decyzję.

W jakich pomieszczeniach sprawdzają się kinkiety aluminiowe?

W tej kwestii nie ma właściwie żadnych ograniczeń. Wiele zależy od inwencji i pomysłu, jaki mamy na pomieszczenie. Kinkiet aluminiowy najczęściej odnajduje zastosowanie w korytarzach. Dotyczy to przestrzeni obiektów użyteczności publicznej, takich jak np. hotele czy urzędy, ale odpowiedni model może sprawdzić się również w domu, doświetlając ciemny przedpokój lub ciąg komunikacyjny. Tego rodzaju lampy odnajdują zastosowanie także w kuchniach, pozwalając na lepsze oświetlenie blatów roboczych. W salonie z kolei okażą się sposobem na stworzenie przyjemnej atmosfery idealnej do wypoczynku. Nierzadko też kinkiety są używane jako oświetlenie podkreślające znajdujące się na ścianach ozdoby, np. obrazy lub fotografie. W domowym gabinecie takie oświetlenie może zastąpić lampy stojące i stołowe. Ich zaletą jest brak kabli i większa estetyka, która nie rozprasza uwagi przy pracy. Podobnie można je zastosować w sypialni jako symetryczne lampki nocne po obu stronach łóżka. Ważne jedynie, by wybrać model pasujący do aranżacji konkretnego pomieszczenia.

Jak wybrać odpowiedni kinkiet aluminiowy?

Rozległa oferta obejmująca setki modeli pasujących do różnych stylów wnętrzarskich pozwala na dopasowanie idealnego rozwiązania. W dużym stopniu kinkiety aluminiowe cechują się nowoczesnym charakterem, dlatego świetnie wpisują się w aranżacje minimalistyczne i industrialne, ale też skandynawskie czy glamour. Nie brak tu modeli, które doskonale podkreślą charakter eleganckich wnętrz, z akcentami art deco oraz dyskretnych kinkietów. Te świetnie spełnią swoje zadanie doświetlając pomieszczenie, ale nie przyciągając uwagi swoją formą i obecnością. Istotna jest również funkcja, jaką takie oświetlenie ma spełnić. Jeśli znajduje się np. przy łóżku lub przy fotelu do czytania i zastępuje lampy podłogowe, warto postawić na ruchome modele. Dzięki temu każdy może dopasować kąt padania światła do swoich potrzeb. Jeżeli zależy nam na tym, by światło nie było oślepiające, warto wybrać model z satynowym kloszem, który zmiękcza i rozprasza strumień światła.

Optymalna wysokość dla kinkietów

Nie ma wątpliwości, że aby tego rodzaju oświetlenie spełniało swoje zadanie, musi zostać zamontowane na odpowiedniej wysokości. To ważne również dla komfortu użytkowania na co dzień. Jeżeli kinkiet ukierunkowuje światło na górę i na dół, warto umieścić go na wysokości wzroku. Wówczas nie będzie oślepiał. Lampy łazienkowe z kolei powinny kierować światło na lustro, a więc zwykle wieszamy je nieco wyżej. Tu również warto pamiętać o stosowaniu satynowych kloszy, które nie przytłumiają światła, ale też nie rażą w oczy. Dużo zależy również od tego, jaki rozmiar ma nasz kinkiet aluminiowy i czy decydujemy się na jeden czy więcej sztuk. Warto przy tym pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji.