Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plafony z Czujnikiem Ruchu

( ilość produktów: 54 )

Plafoniery z czujnikiem ruchu to bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawdza się doskonale w nowoczesnych pomieszczeniach. To świetny sposób nie tylko na dobre oświetlenie i ozdobę pomieszczenia, ale także funkcjonalna, a do tego elegancka lampa, która pozwoli zapomnieć o włącznikach światła. Plafon z czujką ruchu umieszcza się często przed domem lub w sąsiedztwie garażu, ale tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawiesić go w domu zamiast tradycyjnej lampy sufitowej. To pomysł doskonały do korytarza ? kiedy chcesz znaleźć klucze od mieszkania, nie musisz włączać światła, czujnik zrobi to za Ciebie. Z takiego rozwiązania ucieszą się także małe dzieci, które nie lubią nocnych wypraw przez ciemny przedpokój.

Plafony z czujnikiem ruchu ? czy nadają się do wnętrza?

Samoczynnie zapalające się światło kojarzy nam się głównie z lampami zewnętrznymi reagującymi na ruch. I najczęściej rzeczywiście w ten sposób są one wykorzystywane. Jednak coraz częściej lampy tego typu pojawiają się także we wnętrzach, zwłaszcza tych, do których wchodzi się na krótką chwilę. Plafon z czujnikiem można umieścić więc w korytarzu czy przedpokoju, ale równie dobrze sprawdzi się w łazience, ubikacji czy spiżarni, a także na strychu czy w piwnicy. Przyda się w każdym pomieszczeniu, w którym nie ma okien.

Plafoniera z czujnikiem ruchu pozwala na natychmiastowe włączenie światła, bez konieczności zastanawiania się gdzie jest włącznik. Dlatego jest ona często wykorzystywana w instytucjach publicznych jako lampa do łazienki. Takie rozwiązanie sprawdzi się także bardzo dobrze w mieszkaniach prywatnych ? zwłaszcza tam, gdzie znajdują się małe dzieci, które często zapominają o wyłączeniu światła. Czujniki samoczynnie wyłącza żarówkę, gdy przestaje wyczuwać czyjąś obecność.

Dlaczego warto zainwestować w plafony z czujnikiem ruchu?

Zwolennicy nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań chętnie zamieniają tradycyjne lampy przysufitowe na plafony z czujką ruchu. Są one równie eleganckie, a dodatkowo bardzo wygodne w użyciu. Doceniają je zwłaszcza osoby, które wchodząc do domu z zajętymi rękami, nie mają jak szukać pstryczka. Lampy tego typu pozwalają także na oszczędzanie prądu. Światło włącza się tylko wtedy, kiedy ktoś jest w pobliżu. Ucieszą się z niego z pewnością osoby, którym zdarza się zapomnieć o wyłączeniu światła w łazience.

Lampa z czujnikiem ruchu umieszczona nad blatem roboczym czy nad stołem w warsztacie to pomysł na poprawę ergonomii pracy. Nie musisz martwić się o to, że masz dłonie wybrudzone mąką czy smarem, wystarczy pojawić się w zasięgu czujnika, a lampa oświetli wybrane miejsce.

Dopasuj plafon z czujnikiem ruchu do Twojego wnętrza

Producenci plafonier z czujką ruchu stawiają na minimalizm, dlatego oferowane przez nas lampy sufitowe bez trudu dopasujesz do większości aranżacji. W zależności od wybranego modelu możesz je instalować na sufitach tradycyjnych lub zamontować je jako lampy wpuszczane w suficie podwieszanym, otrzymując w ten sposób jednolicie gładką powierzchnię. Plafony z czujką ruchu dostępne w naszej ofercie to najczęściej lampy w kolorze białym. Dzięki temu są uniwersalnym rozwiązaniem pasującym do każdego właściwie wnętrza.

Niewielkie rozmiary sprawiają, że będą pasowały zarówno do małej łazienki, jak i do długiego korytarza ? w tym przypadku dobrze jest wybrać kilka plafonów rozmieszczonych w równej odległości. W ten sposób można zapewnić sobie wygodne oświetlenie każdego pomieszczenia. Prosty design sprawia, że można je swobodnie łączyć z innymi lampami stojącymi lub z wiszącymi na ścianach kinkietami.

Jak działają plafony z czujnikiem ruchu?

Aby włączyć klasyczną lampę wewnętrzną lub zewnętrzną, należy nacisnąć odpowiedni przycisk. W przypadku gdy w danym pomieszczeniu zainstalowane są plafony na czujniki ruchu, światło uruchamia się samoczynnie, gdy tylko wyczuje w pobliżu czyjąś obecność. Zasięg pracy czujnika, czas jego trwania, próg czujności zmierzchowej (to przydaje się w przypadku lamp zewnętrznych), ustawia się w sposób intuicyjny na czujniku, który znajduje się wewnątrz oprawy. Umieszczone są tam przełączniki pozwalające na optymalne skonfigurowanie oświetlenia.

W zależności od indywidualnych potrzeb można ustawić sobie krótszy lub dłuższy czas świecenia po ostatnim ruchu. To zapobiega z jednej strony nagłemu pozostaniu w ciemności, a z drugiej zbyt długiemu świeceniu się lampy. Plafony z czujnikiem ruchu mogą być wyposażone w czujnik na podczerwień, czujnik na fale radiowe oraz czujniki wysyłające ultradźwięki.

Plafoniera na czujkę ruchu ? nowoczesne rozwiązania w Twoim domu

Prezentowane w naszej ofercie lampy to połączenie elegancji, ergonomii i doskonałej jakości. Oferujemy plafony z czujnikiem ruchu marki Lange Light, które objęte są pięcioletnią gwarancją producenta. To nowoczesne rozwiązanie pozwoli prawidłowo oświetlić wybrane pomieszczenia i zapobiegnie przypadkowemu pozostawieniu światła na długi czas. Nasze plafony sprawdzą się zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w instytucjach użytku publicznego. Możesz zmontować je w wielu miejscach i cieszyć się światłem, które włącza się na Twój widok. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą w tym zakresie, gwarantujemy szybką dostawę zakupionych produktów. Sklep Tomix to gwarancja najwyższej jakości i zawsze rozsądne ceny.

Wbudowany w plafon czujnik reaguje na najlżejszy ruch w jego zasięgu, po odnotowaniu czyjejś obecności włącza się światło.

Plafony tego typu sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zależy nam na szybkim uruchomieniu światła bez konieczności szukania włącznika. To doskonała alternatywa dla klasycznych lamp wiszących

Czujnik uruchamia światło tylko, gdy ktoś jest w pobliżu, dzięki temu nie zużywa się prądu do oświetlenia pustego pomieszczenia. Ich instalacja pozwala na oszczędne gospodarowanie energią elektryczną.