Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plafony Hermetyczne

( ilość produktów: 84 )

Jednym ze sposobów na uzyskanie odpowiedniego oświetlenia w pomieszczeniu są nowoczesne plafony sufitowe, które z powodzeniem mogą zastąpić klasyczne żyrandole i inne, standardowe rozwiązania oświetleniowe. Zdarzają się jednak miejsca w domu, które cechują się dużą wilgotnością lub obecnością pyłu - jak przykładowo łazienka, czy też weranda lub taras. W takich przypadkach warto rozważyć plafony hermetyczne, które stanowią nie tylko bezpieczne, ale także cieszące oko źródło światła. Sprawdź, jakie modele tych oryginalnych lamp sufitowych przygotowaliśmy dla Ciebie w ofercie naszego sklepu internetowego tomix.pl.

Czym charakteryzują się plafony hermetyczne?

Plafony stanowią płaski rodzaj lampy, która mocowana jest bezpośrednio na suficie lub stropie. Zasadniczo podzielić je można na dwie kategorie: plafony zewnętrzne oraz plafony wewnętrzne. I jedne, i drugie, występują w różnych odmianach - jako plafony ozdobne, plafony z czujnikiem ruchu, czy też plafony hermetyczne, które cechują się odpowiednią szczelnością. To właśnie tego typu lampa powinna być stosowana jako oprawa do miejsc, w których występuje duża wilgotność lub zapylenie, ponieważ hermetyczny plafon nie przepuści do środka kurzu ani wody, zapewniając sprawne funkcjonowanie instalacji oświetlenia. Dostępne w naszej ofercie plafony wyróżnia przyjemny dla oka design i nienachalne barwy, które idealnie wkomponowują się w każde pomieszczenie. Jako źródło światła cechują się nie tylko użytecznością, ale także niezawodnością dzięki swoim hermetycznym właściwościom.

Plafony hermetyczne - zastosowanie

Plafony hermetyczne to lampy, które cechuje nie tylko nowoczesny wygląd, ale przede wszystkim - podwyższona klasa szczelności. To właśnie ten atrybut lampy determinuje miejsca, w których znajduje ona zastosowanie. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia wilgoci w domu jest w łazience. To właśnie jako lampa do łazienki plafon hermetyczny sprawdzi się doskonale, chroniąc źródło światła przed kontaktem z parującą wodą. Bardzo często plafony hermetyczne wyposażone są w obudowę, która jest nie tylko trwała, ale i odporna na uszkodzenia, co pozwala na zastosowanie ich także na zewnątrz domu, do oświetlenia werandy lub ganku. W takiej sytuacji hermetyczne plafony chronią instalację oświetlenia zewnętrznego zarówno przed deszczem lub rosą, jak i przed pyłem i kurzem, unoszącymi się w powietrzu.

Hermetyczne plafony - zalety

Tym, co wyróżnia plafony hermetyczne, jest klasa szczelności IP54 lub IP65, dzięki której poradzą one sobie w każdych warunkach. Co ciekawe, taka energooszczędna, funkcjonalna lampa może pracować w trybie stałym, może też być wyposażona w czujnik ruchu lub czujnik zmierzchu, jeśli zamierzamy ją zamontować na zewnątrz domu. Hermetyczne plafony nierzadko wyposażone są w mleczne klosze, które dają rozproszone światło - dzięki temu oświetlone zostaje całe pomieszczenie, a zarazem światło nie razi w oczy przebywających wewnątrz osób. W łazience jest to o tyle istotne, że dzięki plafonom hermetycznym można uniknąć odbijania się światła w lustrach, co mogłoby wywołać dyskomfort u wielu osób. Nierzadko plafony sufitowe - także w hermetycznej wersji - dostępne są jako oświetlenie LED, które nie tylko pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, ale także pozwala na regulację poziomu natężenia światła. Dzięki temu można w łazience zadbać o odpowiedni nastrój podczas kąpieli lub jaśniejsze światło podczas wykonywania makijażu.