Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Żarówki LED E14 230 V

( ilość produktów: 17 )

Żarówki to jeden z najważniejszych elementów domowego oświetlenia. Od wyboru odpowiedniego modelu zależy między innymi komfort przebywania w domu, efektywność pracy oraz ogólna atmosfera panująca w poszczególnych pomieszczeniach. Ważne jednak jest to, aby żarówki E14 dobrze dopasować do rodzaju i przeznaczenia wybranego pokoju, gdyż wbrew pozorom żarówki E14 230 V mają wiele parametrów, które mogą wpłynąć na sposób ich użytkowania. Zapoznaj się koniecznie ze wszystkimi modelami i złóż zamówienie już dziś. Z naszej strony gwarantujemy błyskawiczną dostawę oraz znakomite warunki współpracy.

Ogólne informacje o żarówkach E14

Żarówki E14 składają się z trzonka z gwintem, klosza wykonanego z tworzywa sztucznego bądź szkła oraz podzespołu świecącego, którym w obecnych czasach jest z reguły dioda LED. W tym modelu średnica gwintu wynosi 14 milimetrów ? jest znacznie mniejsza niż 27-milimetrowy gwint w przypadku częściej spotykanych żarówek typu E27. Żarówkę montuje się poprzez wkręcenie jej w gniazdo znajdujące się zazwyczaj w domowym oświetleniu, w tym w lampkach i żyrandolach.

We współczesnych żarówkach E14 230 V wykorzystuje się źródło światła w postaci jednej lub kilku diod wykonanych w technologii LED, które mają wiele zalet w stosunku do najpopularniejszych swego czasu żarówek żarnikowych. Są trwałe, wytrzymują wiele lat intensywnego użytkowania i są bardzo energooszczędne. Ponadto żarówki LED E14 230 V dają możliwość wyboru barwy światła i mocy świecenia.

Jaką barwę i moc światła wybrać do swojego domu?

Podstawowym problemem podczas wyboru żarówki E14 jest z pewnością podjęcie decyzji o jej mocy. Im ta wartość jest wyższa, tym żarówka generuje mocniejsze światło. Warto wziąć pod uwagę między innymi liczbę punktów świetlnych w danym pomieszczeniu. Jeśli dysponujesz tylko jedną lampą, kinkietem bądź plafonem z jednym gniazdem na żarówkę E14 230 V, wybierz model nieco mocniejszy ? dzięki temu będziesz w stanie dostatecznie doświetlić każdy rejon danego pokoju. Jeśli jednak w wybranym pomieszczeniu powinien panować półmrok, np. w sypialni, dobrym pomysłem będzie zakup modelu o nieco niższej mocy.

Podobny problem jest z podjęciem decyzji dotyczącej temperatury barwy. Producenci żarówek LED E14 230 V oznaczają ten parametr kelwinami ? im jest on wyższy, tym żarówka świeci chłodniejszym, wpadającym w błękit światłem. W naszej ofercie znajdziesz wiele wariantów generujących światło w zakresie od 2700 K do 6500 K. Do domowych wnętrz doskonale nadają się modele o ciepłej kolorystyce, które zapewniają relaksujące światło, idealne do wypoczynku lub spotkań z przyjaciółmi. Barwa nieco chłodniejsza, nazywana neutralną, jest najbardziej zbliżona do bieli i wpływa pozytywnie na efektywność i wydajność pracy oraz na skupienie, dlatego sprawdzi się rewelacyjnie w gabinecie, łazience, kuchni lub pralni, gorzej natomiast w sypialni lub w pokoju dziennym. Zamów już dziś żarówkę E14 LED 230 V w naszym sklepie i skorzystaj z szybkiej dostawy i znakomitej obsługi klienta. W razie jakichkolwiek pytań koniecznie skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.