Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampy Podłogowe z Abażurem

( ilość produktów: 292 )

Lampy podłogowe z abażurem pełnią jednocześnie funkcję praktyczną i dekoracyjną. W zależności od potrzeb możesz zmieniać miejsce ich usytuowania tak, aby światło żarówki skierowane było dokładnie tam, gdzie jest to akurat wymagane. Dobierz lampę podłogową z abażurem do stylu aranżacyjnego swojego wnętrza, aby podkreślić jego charakter. Możesz zdecydować się na model klasyczny, nowoczesny, industrialny, rustykalny czy glamour. W naszej ofercie znajdziesz odpowiednią propozycję do każdego wystroju.

Bogata oferta lamp podłogowych z abażurem

Lampy podłogowe z abażurem, które znajdziesz w naszym sklepie, sprawdzą się w dosłownie każdej aranżacji. Mamy w swojej ofercie modele klasyczne, czyli lampy z materiałowym kloszem w kształcie walca lub stożka. Takie oświetlenie doskonale zaprezentuje się zarówno w salonie, jak i w sypialni. Całkowicie kontrastujące z klasycznymi modelami są lampy podłogowe industrialne, najczęściej przypominające reflektory lub opatrzone abażurem z czarnego drutu, który osłania żarówkę. Do wnętrz glamour polecamy złote lub wyposażone w połyskujący klosz lampy stojące, a do ciepłych, rustykalnych wnętrz przede wszystkim warianty wykonane z bambusu.

Lampa podłogowa do czytania ? jaką wybrać?

Lampy podłogowe bardzo często uzupełniają wielostrefowe oświetlenie salonu. Ustawione przy kanapie lub wygodnym fotelu tworzą kącik czytelniczy, w którym możemy oddawać się wieczornej lekturze. Lampa podłogowa z abażurem, która ma sprawdzić się w takiej roli, powinna być przede wszystkim regulowana, dzięki czemu jej użytkownik będzie w stanie dostosować natężenie światła żarówki do swoich potrzeb. Lampy podłogowe do czytania tworzą w naszym sklepie odrębną kategorię, co znacznie ułatwi Ci wybór idealnego modelu.

Gdzie ustawić lampę podłogową?

W zależności od konstrukcji lampy podłogowej z abażurem może ona zajmować różnej wielkości przestrzeń podłogową. Najwięcej miejsca zabierają modele sztalugowe, czyli osadzone na trzech nóżkach. Z kolei najmniej warianty łukowe, z podstawą w kształcie łuku. Lampy podłogowe o wąskiej konstrukcji ustawimy właściwie wszędzie ? pomiędzy meblami, za kanapą czy w przejściu między pomieszczeniami. Te szersze będą wymagały nieco więcej wolnej przestrzeni, dlatego dobrze sprawdzą się w przestronnych pokojach dziennych.

W jakim pomieszczeniu sprawdzi się lampa podłogowa z abażurem?

Lampy podłogowe z abażurem najczęściej spotykamy w salonie. Wynika to z ich dekoracyjnego charakteru, który uzupełnia wystrój całego wnętrza. Kolejne miejsce, w którym dobrze sprawdza się taki model lampy, to sypialnia, gdzie subtelne oświetlenie z ozdobnym kloszem wprowadza do pomieszczenia przytulną i kameralną atmosferę. Coraz częściej lampy podłogowe spotykamy jednak również w jadalni, w przedpokoju, w gabinecie czy pokoju dziecięcym. Atutem tego typu źródeł światła jest ich mobilność, stąd jedną lampę możesz przestawiać tak naprawdę w dowolne miejsce, tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Jaki kolor lampy podłogowej z abażurem wybrać?

Kiedy wybierzesz już styl lampy podłogowej, musisz zadecydować także o jej kolorze. Wiele zależy w tym przypadku od aranżacji Twojego wnętrza ? styl industrialny gustuje głównie w czarnych lampach, a styl glamour w lampach złotych. Tak naprawdę, kolor lampy podłogowej może spajać wystrój lub nadać mu nowego charakteru. Postaw na neutralną barwę, jeśli chcesz stworzyć harmonijną aranżację lub na kontrast, jeśli zależy Ci na odświeżeniu wystroju wnętrza. Wybierz lampę podłogową z abażurem najlepszą do Twojego domu.