Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

lampy ogrodowe kule

( ilość produktów: 58 )

Umiejętne oświetlenie ogrodu może sprawić, że wyczarujesz wokół swojego domu prawdziwie bajkową przestrzeń. Zewnętrzne lampy ogrodowe kule są zwykle jedną z pierwszych propozycji przy wyborze takich akcesoriów - i bardzo słusznie. Okazuje się, że czasem wykorzystanie stosunkowo prostych produktów może być bardzo efektowne. Trzeba przy tym zauważyć, że lampy ogrodowe kule solarne można wybierać w różnych kolorach i wielkościach. Dzięki temu przestrzeń ogrodu może być tak kolorowa i atrakcyjna, jak nigdy dotąd!

Świecące kule ogrodowe i ich zalety

Czemu warto wybierać kule ogrodowe? Jednym z powodów z pewnością może być uniwersalny charakter takiego oświetlenia. Będzie on pasować do różnych rodzajów aranżacji przestrzeni wokół domu i bez problemu zestawimy je z dowolną elewacją. Dodatkowo kula ogrodowa to źródło światła, które wygląda efektownie o każdej porze dnia i roku. Docenimy je nie tylko latem przy bujnej zieleni, ale też podczas długich jesiennych i zimowych wieczorów, kiedy to kule ledowe doskonale oświetlą przydomową przestrzeń.

Kule ogrodowe wyposażone w żarówki LED to także oświetlenie przeznaczone do wykorzystania na zewnątrz. Ich wybór będzie więc nie tylko postawieniem na estetykę, ale i funkcjonalność. Takie typy lamp są odporne na różne warunki atmosferyczne, a wysokiej jakości tworzywa nie tracą koloru pod wpływem ekspozycji na działanie promieni słonecznych, nie rdzewieją i są znacznie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne od zwykłych. Dodatkowo lampy kule ogrodowe cenione są także z tego powodu, że tworzone dzięki nim oświetlenie w dowolnej barwie jest równomierne, nie oślepia i bywa bardzo przyjaźnie odbierane przez ludzki wzrok. Przy wykorzystaniu większej ilości lamp można tworzyć dzięki nim ciekawe efekty wizualne i cienie, które do każdego ogrodu nieco uroku, a także oświetlać np. drogi dojazdowe lub altany w ogrodzie.

Większe i mniejsze lampy kule ogrodowe solarne

Wybierając lampy ogrodowe kule, wcale nie jesteśmy zdani na monotonię. Wśród oferowanych w naszym katalogu modeli różnorodnych lamp ogrodowych możesz znaleźć egzemplarze mniejsze lub większe. Niektóre spośród nich są delikatnie spłaszczone, co wpływa na ich wizualny odbiór. Istnieje możliwość oświetlenia przestrzeni wokół domu dzięki lampom o tej samej wielkości lub wyboru zróżnicowanych modeli. Wybór należy do Ciebie!

Dodatkowo kule ogrodowe to źródło światła i zarazem takie oświetlenie zewnętrzne, które może dawać niezwykłe efekty wizualne. W przypadku niektórych uzyskiwane światło jest bardziej ciepłe niż w przypadku innych. Jego barwa znacząco wpływa na to, w jaki sposób Twój ogród będzie odbierany nocą. Wybór ten trzeba więc dobrze przemyśleć.

Kolorowe lampy ogrodowe kule

Przyzwyczailiśmy się, że kule ogrodowe solarne muszą być przezroczyste lub wykonane z mlecznego szkła, które nie jest transparentne. Oferta tych popularnych źródeł światła w kształcie kuli jest jednak obecnie bardzo bogata. Bez trudu znajdziesz wśród nich bardzo interesujące modele barwne. Chodzi m.in. o barwy żółtą, różową i grafitową. Ostatnie pasują doskonale do nowoczesnych elewacji domów. Także w przypadku loftowego urządzenia przydomowej przestrzeni spisują się świetnie.

O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze oświetlenia?

Lampy solarne ogrodowe w kształcie kuli, jak wszystkie źródła oświetlenia zewnętrznego, narażone są na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Deszcz, wilgoć i kurz mogą bardzo znacząco wpłynąć na skrócenie żywotności produktu. Dlatego warto wybierać modele posiadające odpowiednio zabezpieczoną obudowę. Zaleca się, aby na zewnątrz nie stosować lamp o szczelności IP poniżej 55. Właśnie taki stopień ochrony, posiadany przez produkty z naszej oferty, zapewnia odpowiednią wytrzymałość nawet przy obfitych i długotrwałych opadach deszczu. Dzięki temu lampa może służyć bardzo długo i cieszyć wzrok nawet przez wiele sezonów. Warto zdecydować się na lampy zasilane energią słoneczną - w takim przypadku kule świetlne nie wymagają podłączenia do prądu. Lampę w zależności od oprawy można zamontować już w ciągu kilku minut. Wszystkie doskonale świecą i z pewnością znajdą zastosowanie także w Twoim domu. Zamów już dziś!