Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zwrot zużytego sprzętu

Informacja o możliwości zwrotu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego


Stosownie do zapisów art. 37 ust. 1-2 ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, informujemy, że w naszym sklepie istnieje możliwość nieodpłatnego przekazania posiadanego przez Państwa zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego lub nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu, pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu.
Jeżeli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jest wyposażony w baterie i akumulatory, należy je usunąć oddzielnie, zgodnie z wymogami przepisów.

Stosownie do zapisów z art. 37 ust. 3, w sklepach o powierzchni powyżej 400 m2 można bezpłatnie zdać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm.

Po wdrożeniu przepisów unijnych w Państwach Członkowskich prywatne gospodarstwa domowe na terenie krajów UE mogą bezpłatnie zwrócić stary produkt do lokalnych punktów sprzedaży detalicznej.
W celu uzyskania dalszych informacji na ten temat należy skontaktować się ze sprzedawcą, prosimy o kontakt.

Zgodnie z art. 13 ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, informujemy, że zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie należy łączyć z odpadami z gospodarstw domowych.
Dla tego typu odpadów istnieje odrębny system zbiórki odpadów.
Zgodnie z przepisami prawa nie wolno mieszać odpadów elektronicznych i elektrycznych z innymi odpadami, ponieważ zagraża to środowisku naturalnemu.

W sprzęcie elektrycznym i elektronicznym występuje bowiem wiele szkodliwych substancji, niebezpiecznych dla środowiska.
Każde gospodarstwo domowe jest istotnym ogniwem systemu zbiórki selektywnej odpadów zużytego sprzętu elektrycznego.

W każdej gminie znajduje się darmowy punkt zbiórki zużytego sprzętu, np. ekoport.
Informacja o najbliższych lokalizacjach punktów zbiórki zużytego sprzętu w gminie Szczecin jest dostępna na stronie internetowej Urzędu Miasta Szczecin:
... Kliknij ...