Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plafony Skandynawskie

( ilość produktów: 620 )

Plafony skandynawskie to najczęściej lampy o prostych, nierzadko opływowych kształtach. Do wnętrz w stylu scandi pasuje oświetlenie w jasnej tonacji, jednakże można też dobrać modele nieco kontrastujące, geometryczne, o barwie czarnej lub złotej. Warto postawić na produkty doskonałej jakości, które będą się świetnie komponowały z naturalnym kamieniem lub drewnem. W naszej ofercie znajdziesz lampy z wysokogatunkowych materiałów, pochodzące od renomowanych marek.

Plafon skandynawski ? dopełnienie stylowego wnętrza

Plafon skandynawski będzie pasować do niskich lub małych pomieszczeń, ale nie tylko. Płaska oprawa w idealny sposób zastąpi okazałe żyrandole lub lampy. Warto tutaj dodać, że bardzo rozbudowane i ozdobne źródła światła zdecydowanie nie pasują do stylu scandi. Ceni się w nim raczej prostotę, umiarkowanie oraz opływowe kształty. Także kolorystyka powinna być stonowana ? wyjątkiem bywają niekiedy tylko plafony złote lub czarne.

Plafon skandynawski to konstrukcja wykonana z dobrej jakości szkła i innych materiałów. Dbałość o korzystanie z najlepszych materiałów jest charakterystyczna dla aranżacji w stylu scandi. Chodzi przecież o to, żeby produkt służył niezawodnie przez lata. Nie ma potrzeby mnożenia wydatków poprzez częstą wymianę wyposażenia, które jest w stanie przetrwać bardzo krótko.

Biały plafon w stylu skandynawskim

Jaki plafon w stylu skandynawskim wybrać? Klasyczną opcją jest produkt w kolorze białym, który odznacza się neutralnością i uniwersalnością. Warto wykorzystać go w danym wnętrzu w taki sposób, aby tworzył całość wraz z innymi elementami aranżacji ? bez zbędnego przyciągania uwagi. Doskonale sprawdzą się proste lampy sufitowe czy nieco bardziej wyróżniające się oprawy natynkowe z grubym obrzeżem oprawy.

Jeżeli zależy Ci na wyróżniającym się na tle aranżacji modelu, warto zdecydować się na szklany plafon w stylu skandynawskim z metalową gwiazdką pośrodku. Pomimo tego, że jest to drobny akcent, to Twoi goście z pewnością zwrócą na niego uwagę, doceniając jego ciekawy design.

Plafon w stylu skandynawskim ? mniej typowe kształty

Czasami plafon w stylu skandynawskim może jednak nieco wyróżniać się kształtem. Opływowe i zaokrąglone formy można niekiedy zastąpić bardziej wyrazistymi geometrycznymi kształtami. Bardzo ważne jest przecież to, żeby takie oświetlenie było funkcjonalne. Dlatego też w naszym sklepie można znaleźć plafony natynkowe z pojedynczym, podwójnym lub potrójnym źródłem światła i możliwością jego kierowania. Świetnie prezentują się reflektory łączące biel z metalicznymi odblaskami. Można również wybrać oprawy typu spot nawet z sześcioma źródłami światła, które sprawdzą się w dużych pomieszczeniach.

Plafony skandynawskie w innych kolorach

Jakie jeszcze plafony skandynawskie będą dobrym rozwiązaniem we wnętrzu Twojego domu? Czasami aranżacja pokoju wymaga tego, by dobrać lampę, która stanie się wyrazistym akcentem lub wręcz kontrastowym dodatkiem. Oczywiście kluczowy jest nie tylko kształt, ale także kolor. Jakimi barwami się posłużyć?

Plafony skandynawskie w kolorze złotym mogą występować w formie prostej oprawki natynkowej lub kierowanej w określony sposób. Mogą świetnie dopełnić wystrój wnętrza pełnego naturalnych materiałów, włącznie z jasnym drewnem. Z kolei czarne plafony będą kontrastować z jasną aranżacją, co wydobędzie charakter danego pomieszczenia. Można zdecydować się na lampę o opływowych kształtach lub na dwukolorowy model, gdzie biel łączy się z czernią. We wnętrzach skandynawskich dobrze wygląda również metalowy plafon w stylu industrialnym.