Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampy do wbudowania - oświetlamy sufit

2017-06-04
Lampy do wbudowania - oświetlamy sufit

Sufity podwieszane wykonane z płyt gipsowo-kartonowych, dały nam nowe możliwości w aranżacji wnętrz, w tym na projektowanie przestrzeni za pomocą oświetlenia. Możemy uzyskać efekt praktyczny i dekoracyjny np. w oświetleniu kuchni, gdzie trzeba użyć większej ilości punktów światła umieszczonej najlepiej w równoległych odległościach, tak aby praca w kuchni była przyjemna i bezpieczna. Praktyczne i funkcjonalne oświetlenie wbudowane, również sprawdzi się w łazience gdzie będziemy chcieli doświetlić dodatkowo miejsca np. nad lustrem.

Efekt dekoracyjny opraw wbudowanych ciekawszy będzie np. w salonie lub sypialni. Tam możemy troszkę poszaleć i wbudować punkty świetlne tak, aby tworzyły różne konstrukcje np. prostokątne lub owalne we wgłębieniach płyt karton-gipsowych. W ten sposób sufit może może stać się ważnym elementem dekoracyjnym całego wnętrza.

Najważniejszą jednak zaletą opraw do wbudowania jest to, że mamy możliwość schowania wszystkich przewodów za płytami gipsowo-kartonowymi. Co wpływa znacząco na estetykę pomieszczeń.

Jakie oprawy montujemy najczęściej?
Są to zwykle halogeny, ale również różnego rodzaju oświetlenie Led, takie jak żarówki, taśmy lub pojedyncze diody. Odpowiednio dobranym oświetleniem, wymodelujemy pomieszczenie np. tak aby stało się większe lub wyższe. Jeśli zamontujemy Ledy w podwieszanym suficie, spowodujemy to, że wnętrze będzie wydawało się wyższe. Wydłużymy pomieszczenie, montując oświetlenie w poziomych wnękach ścian w jednakowych odstępach. Natomiast chcąc powiększyć optycznie przestrzeń, zamontujmy listwy Led o różnym natężeniu i kolorze.

Możliwości jest wiele, wystarczy odrobina fantazji i wyobraźni, aby poskromić nudę i wykreować za pomocą światła, na nowo naszą przestrzeń.

Nasze wpisy

loader