Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oświetlenie do nauki

2021-01-13
Oświetlenie do nauki

 

1. Oświetlenie a nauka.

Oświetlenie odgrywa ogromną rolę w koncentracji i skupieniu. Pomyśl o tym, o ile bardziej czujesz się energiczny w piękny letni dzień w porównaniu z ponurym i deszczowym zimowym dniem. Na Twój nastrój zawsze wpływa otoczenie, a oświetlenie jest jednym z najpotężniejszych czynników.

Ucznowie spędzają wiele godzin przy biurku - ucząc się lub odpoczywając. Dobrze dobrane oświetlenie biurkowe, to niezmiernie ważna kwestia, wpływająca na jakość nauki i koncentrację. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby Twoja pociecha miała ułatwione zadanie - zadbaj o dobre oświetlenie.

 

2. Lampa, lampka czy ozdoba ?

Dzieci uwielbiają kolorowy świat bajek i modnych bohaterów, ale nie tylko to, powinno decydować o wyborze prawidłowego oświetlenia. Lampa na biurko powinna być prosta w formie i funkcjonalna.

Najlepsze są takie lampy, które posiadają np. ruchome ramię, które można dobrowolnie kształtować i wyginać. Dzięki temu, bezpośrednio dostosujemy strumień światła dla potrzeb dziecka.

Istotną kwestią jest także dobranie koloru emitowanego światła, które będzie zbliżone jak najbardziej do naturalnego. Świetnie do tego celu nadaje się oświetlenie Led. Wybierajmy raczej źródła światła o chłodniejszej barwie, która wpływa bezpośrednio na koncentrację i nie męczy wzroku. Dobór oświetlenia sprawi dużą różnicę.

 

Sprawdź

3. Optymalizując warunki oświetleniowe, należy wziąć pod uwagę trzy rzeczy:

1. Równomierność - posiadanie tylko kilku źródeł światła powoduje powstawanie wielu cieni. Jeśli to możliwe, zawsze miej co najmniej 3 źródła światła pod różnymi kątami.

2. Kierunek - jasne źródła światła, które znajdują się w głównym polu widzenia, rozpraszają Twoją uwagę i utrudniają skupienie. Z tego powodu większość świateł w obszarach komercyjnych znajduje się na suficie. Światła należy zawsze umieszczać powyżej, obok w pewnej odległości lub od tyłu pod kątem.

3. Intensywność - najlepsze lampy to takie, które rzucają światło we wszystkich kierunkach i zapewniają równomierny blask. Jeśli źródło światła jest wystarczająco jasne, aby powodować dyskomfort, gdy patrzysz na nie bezpośrednio, należy je ustawić w innym miejscu lub zasłonić dyfuzorem światła.

 

Sprawdź

4. Aby uzyskać idealne oświetlenie, postępuj zgodnie z tymi trzema punktami:

  1. Choć naturalne światło dzienne zdecydowanie jest najlepszym źródłem światła - często jest niewystarczające lub go nam brak. Dlatego warto zastosować trzy lub więcej źródeł światła - pamiętaj, że światło słoneczne to jedno z nich.

  2. Zbyt intensywne światło rozprasza uwagę, zbyt słabe - męczy oczy. Wszystkie lampy umieszczone w odpowiedniej odległości i pod odpowiednim kątem tak aby podczas siedzenia przy biurku żadne źródła światła nie powinny świecić w oczy.

  3. Eksperci są zgodni co do, że powstawanie cieni przeszkadza w koncentracji. Ustaw światła tak, aby zminimalizować powstawanie cieni w obszarze pracy.

 

5. Zdrowie - gra warta świeczki.

 Coraz częścięj do łask wraca powiedzenie "na zdrowiu nie warto oszczędzać", jeżeli podzielasz z nami ten sentyment, podejmij kroki w stronę dobrego oświetlenia. Serdecznie zachęcamy Cię - zadbaj o komfort i zdrowie swoje i swojej pociechy. Sprawdź naszą ofertę oświetlenia biurkowego. Zawsze możesz też zapytać nas o pomoc. Zespół ekspertów pomoże Ci w dobraniu odpowiedniego i ciekawego oświetlenia.

Nasze wpisy

loader
pixel