Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oświetlenie jako element dekoracyjny

2020-09-07
Oświetlenie jako element dekoracyjny

Oświetlenie naszego domu możemy pogrupować na trzy rodzaje: ogólne, miejscowe i dekoracyjne. I o tym ostatnim typie oświetlenia dzisiaj parę zdań możecie przeczytać w naszym blogu. Oświetlenie dekoracyjne służy nam do zaakcentowania ciekawych detali i elementów wyposażenia wnętrza, które określają styl i właściwości zastosowanych materiałów. Dobrze dobrane oświetlenie nadaje klimat pomieszczeniom i podkreśla każdy wystrój. Do produktów oświetleniowych spełniających funkcję dekoracyjną możemy zaliczyć taśmy LED, oprawy schodowe, lampy na wysięgnikach, reflektory i oczka sufitowe. 
KUCHNIA
Oczywiście odpowiednie oświetlenie w kuchni jest niezwykle istotne ze względu na charakter wykonywanej tam pracy. Oprócz światła głównego możemy zamontować oświetlenie podszafkowe - w tym wypadku należy wybrać rozproszone źródło światła aby uniknąć efektu odbicia na blatach.

ŁAZIENKA
Tutaj także oświetlenie jest bardzo istotne gdyż czynności jakie wykonujemy przed lustrem np. golenie, makijaż należą do bardzo precyzyjnych. Aby zapewnić nie tylko światło służące do czynności toaletowych ale takie, które stworzy nam klimat możemy zastosować podświetlenie za lustrem, oświetlenie pod szafkami lub nad wanną.

SALON
Salon to miejsce w każdym domu, które może służyć dla każdego w inny sposób. W salonie przyjmujemy gości, oglądamy telewizję, czytamy książki. W salonie poprzez zastosowanie odpowiedniego oświetlenia podkreślimy nasze obrazy lub wyeksponujemy wyhodowaną pieczołowicie roślinkę. W kącku do czytania możemy zamontować lampkę na wysięgniku, którą można przyciemnić. Dużą popularnością cieszą się sufity podwieszane i to właśnie w tych konstrukcjach można zainstalować taśmy LED. Plusem tych taśm jest możliwość wyboru dowolnych barw światła, które można sterować pilotem. 

SYPIALNIA
W sypialni lubimy mieć przytulną i ciepłą atmosferę. W związku z tym możemy pokusić się o zamontowanie listew LED pod łóżkiem. A także po obu stronach łóżka wybrać niewielkie kinkietye lub lampki nocne, które uczynią naszą sypialnię oazą spokoju i odpoczynku.

SCHODY
Schody, w które zamontowano oświetlenie z pewnością nie umknie uwadze naszych gości. Po pierwsze wpływa to na nasze bezpieczeństwo a po drugie jest elementem dekoracyjnym, który dostarcza wiele walorów estetycznych.

WNĘKI
Do podświetlenia wnęk zastosować możemy reflektorowe oprawy LED. W przypadku tego oświetlenia kolor oraz natężenia światła dostosujemy do swoich potrzeb a przede wszystkim dzięki temu podkreślimy interesujące nas detale.


Nasze wpisy

loader
pixel