Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oświetlenie - najnowsze trendy 2017

2017-01-22
Oświetlenie - najnowsze trendy 2017

Oświetlenie - Top  najnowszych trendów w  2017 roku

Podobnie jak w branży modowej, trendy zmieniają się również w aranżacji wnętrz, oraz w projektowaniu oświetlenia. Design w dziedzinie oświetlenia to bardzo wdzięczny temat, ponieważ czasem jedna lampa odpowiednio zastosowana potrafi odmienić całe wnętrze. Nowości technologiczne to jedno, ale najbardziej widoczne są zmiany i preferencje we wzornictwie, użytych materiałach i funkcjonalności oświetlenia.

Rok 2017 nie przyniesie żadnych radykalnych zmian w projektowaniu oświetlenia, istnieje jednak kilka znaczących trendów, które zapewne będą dominować w tym roku.

1. Lampy w stylu industrialnym oraz retro, powracają w bardziej wyrafinowanych formach.

Styl retro powraca, ale ... Bardziej odważnie i niekonwencjonalnie. Lampy przemysłowe również nie są już tak proste i surowe w formie, jak dotychczas. Wszystko po to, aby taki rodzaj oświetlenia mógł być użyty w niemal każdym nowoczesnym wnętrzu.2. Diody Led będą coraz tańsze

Zwykłe tradycyjne żarówki przeszły już do lamusa. Zastąpiło je nowoczesne oświetlenie Led, które jest zdecydowanie wytrzymalsze i bardziej ekonomiczne. Można obecnie kupić lampy Led w przeróżnych formach, emitujące światło w różnych barwach i kolorach. Nadal jednak tego typu oświetlenie jest jeszcze stosunkowo drogie. Wymiana całego oświetlenia w całym mieszkaniu czy domu, to wciąż kosztowna sprawa. Jak przewidują analitycy, kosz diody Led ma być niższy już od 2017 roku, wraz z rozwojem tej technologii.. Może w takim razie, będzie nam łatwiej wymienić oświetlenie od razu w całym domu.

3. Duże jest lepsze ...

Jeśli chcemy w pomieszczeniu stworzyć efekt "Wow", z pewnością użyjemy do tego celu jakiejś większej formy oświetlenia. Oprawy takie działają jak tzw. punkt centralny pomieszczenia, ponieważ skupiają na sobie całą uwagę. Mogą to być duże żyrandole, nisko zwisające lub obficiej zdobione lampy wiszące.4. Wciąż modne żarówki Edisona

W tym roku także będzie się rozwijał trend związany z nostalgicznymi żarówkami Edisona. Żarówki tego typu są szczególnie przytulne i nadają się doskonale do takich pomieszczeń jak salon czy kuchnia.5. Lampy ociekające złotem ?

Złoty, to kolor, który pojawia się coraz częściej w projektach oświetlenia. Kolor ten kojarzy się często z przepychem, bogactwem oraz ze skłonnością do przesady, często balansuje na pograniczu kiczu i dobrego smaku.Jednak sensownie użyty kolor złoty może dodać pomieszczeniom dostojności i klasy. Projektanci coraz częściej używają koloru złota w prostych i  minimalistycznych oprawach, łącząc z innymi kolorami takimi jak srebro czy miedź. Często z tak niezwykłych połączeń, powstają bardzo efektowne oprawy.

Nasze wpisy

loader
pixel