Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

lampy halogenowe

( ilość produktów: 68 )

Gdzie sprawdzą się lampy halogenowe? Jakie korzyści odniesiesz, kiedy zdecydujesz się wybrać je do swojego mieszkania? Takie oświetlenie uchodzi za tanie i skuteczne. Nic też dziwnego w tym, że trafia do coraz większej liczby polskich domów. Wbrew pozorom oprawy halogenowe mogą się dość mocno różnić pomiędzy sobą. Oto garść informacji na ich temat, która z pewnością przyda się przy wyborze optymalnych akcesoriów do Twojego domu.

Tanie i skuteczne lampy halogenowe

Lampy halogenowe to są dość tanie w porównaniu do innych źródeł światła, a jednocześnie cechuje je duża skuteczność w doświetlaniu przestrzeni i możliwość modyfikacji kierunku padania światła. Z tego powodu pojawiają się w sypialniach, salonach, kuchniach i sypialniach. Często wykorzystuje się je także do oświetlania ozdobnych ścian z cegły lub kamienia.

Dodatkowo lampy halogenowe mają właśnie ten atut, że wyposażone są w specjalny ruchomy pierścień. Właśnie dzięki niemu można regulować kierunek padania światła. Zmiany można przy tym dokonać szybko i bez najmniejszego problemu.

Gdzie sprawdzą się oprawy halogenowe?

W jakich pomieszczeniach lampy halogenowe będą najlepszym wyborem? Wiesz już, że mogą być wykorzystane w praktycznie każdym wnętrzu - od salonu po sypialnię. Zdarza się także, że ich zadaniem jest doświetlanie schodów. Co do zasady lampy halogenowe mogą być wykorzystywane zarówno do tworzenia oświetlenia ogólnego, jak i punktowego. Dzięki nim można wyeksponować wybrane elementy wnętrza. Czasem chodzi o wykorzystanie praktyczne - lampy halogenowe umieszcza się np. nad blatem roboczym tak, by łatwiej było z niego korzystać.

Pojedyncze, podwójne, a może potrójne?

Lampy halogenowe to zarówno pojedyncze źródła światła, jak i listwy wyposażone w dwie lub trzy żarówki. Ich rola bywa bardzo różna. Pojedyncze lampy halogenowe mogą być umieszczane np. nad wspomnianym blatem roboczym lub w bardzo małych pomieszczeniach. Zwykle jednak lepiej sprawdza się wykorzystanie kilku oprawek z żarówkami, które są rozmieszczone w różnych miejscach i równomiernie doświetlają przestrzeń.

Podwójne lub potrójne lampy halogenowe także mogą być bardzo użyteczne. Wykorzystuje się je czasem ponad stołem, ale także w garderobie. W ostatnim przypadku można korzystać z tego, że żarówki w listwie pozwalają na oddanie naturalnej barwy tkanin. Również w przedpokoju podwójne lub potrójne lampy halogenowe są bardzo dobrym rozwiązaniem.

Styl i kolor opraw halogenowych

Lampy halogenowe są nie tylko funkcjonalne, ale także mogą stanowić ważny element wyposażenia wnętrza. Muszą więc być wpasowane w styl aranżacji danej przestrzeni. Na szczęście ich wybór na rynku jest duży - wielkie zróżnicowanie ciekawych modeli znajdziesz również w naszym sklepie.

Przede wszystkim lampy halogenowe mogą występować w oprawach o różnych kształtach. Mogą być okrągłe, kwadratowe lub prostokątne, z jednym źródłem światła, dwoma lub trzema. Warto także zwrócić uwagę na materiał wykonania. Oczywiście dobrze, aby był dobrej jakości, co gwarantuje długą żywotność takich akcesoriów. Najczęściej wyróżnia się oprawy stalowe, aluminiowe i szklane. Które z nich najlepiej wybrać?

  • Oprawy stalowe - są solidne i trwałe, najczęściej występują w nieco niższych cenach; warto jednak wybrać produkty dobrej marki. Mogą występować w różnych kolorach - także złotym, grafitowym lub białym.
  • Oprawy aluminiowe - ceni się z uwagi na swoją dekoracyjność. Aluminium jest miękkie, można więc tworzyć z niego ciekawe kształty.
  • Oprawy szklane - ozdobne i wielobarwne. Mogą występować w nietypowych kolorach, choćby fioletowym.
pixel