Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czujniki ruchu

( ilość produktów: 14 )

Dostępne w ofercie sklepu internetowego tomix.pl czujniki ruchu to doskonały sposób na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa wszystkich domowników. Te niewielkie, lecz bardzo przydatne urządzenia współpracują z oświetleniem zewnętrznym zamontowanym na terenie posesji. Dzięki nim nie musimy szukać włącznika światła, co może być problematyczne po zmroku. Czujniki włączające światło nie tylko ułatwiają poruszanie się po terenie zewnętrznym, ale także stanowią bardzo skuteczny element odstraszający potencjalnych złodziei. Czujnik aktywuje się natychmiast po wykryciu ruchu wydzielającego ciepło obiektu, np.: człowieka lub zwierzęcia. W naszym sklepie znajdziesz czujniki, które możesz zamontować w każdym miejscu na elewacji budynku, przy garażu lub w ogrodzie. Oferujemy bardzo skuteczne, nowoczesne i stylowe czujniki ruchu.

Kolor

Czujniki ruchu do oświetlenia zewnętrznego

Sklep internetowy tomix.pl oferuje wysokiej jakości lampy zewnętrzne, które możesz zamontować na terenie swojej posesji. Wraz z oferowanymi czujnikami ruchu stworzą bardzo skuteczny system zabezpieczający, który może ochronić Twój dobytek przed dostaniem się w ręce osób niepowołanych. Zależy Ci, aby to rozwiązanie było efektywne, a jednocześnie nie generowało zbyt wysokich kosztów? Wystarczy, że wyposażysz swoje lampy zewnętrzne w energooszczędne żarówki LED, które także znajdziesz w naszym sklepie. Lampa z czujnikiem ruchu eliminuje też możliwość przypadkowego pozostawienia włączonego światła. Czujnik błyskawicznie uruchamia źródło światła po wykryciu promieniowania podczerwonego, które emituje każda żywa istota. Dopóki dany obiekt znajduje się w polu działania czujnika, lampa pozostanie uruchomiona.

Czujnik ruchu – komfort i bezpieczeństwo

Czujnik ruchu wraz z odpowiednią lampą zewnętrzną wyposażoną w mocną żarówkę LED to bardzo prosty i skuteczny system alarmowy, który poinformuje wszystkich domowników, gdy na terenie posesji znajdzie się ktoś niepowołany. Czujniki ruchu to również doskonała propozycja dla wszystkich właścicieli gospodarstw hodowlanych. Urządzenie wykrywa każdą żywą istotę i może zaalarmować o pojawieniu się na terenie hodowli drapieżników stanowiących poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa zwierząt gospodarskich. Samoczynnie zapalające się światło to niezwykłe ułatwienie, które znacznie zwiększy komfort Twój i pozostałych domowników. Warto zaznaczyć, że urządzenia te działają wyłącznie po zmierzchu, co zapobiega generowaniu dodatkowych kosztów. Oferowane w naszym sklepie czujniki są trwałe, nowoczesne i skuteczne w działaniu.

Czujniki ruchu – sposób montażu

Montaż i podłączenie czujnika należy wykonywać, bezwzględnie przy wyłączonym napięciu zasilania. Przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do czujki oraz pamiętać o kilku ważnych zasadach, które warunkują prawidłowe działanie urządzenia. Po pierwsze, warto wiedzieć, że wpływ na pracę czujników mają różne zjawiska atmosferyczne, takie jak mgła, wiatr, śnieg lub deszcz, dlatego warto je montować w miejscach dobrze osłoniętych. Fałszywe „alarmy” poprzez uruchomienie oświetlenia może wywołać również umieszczenie urządzenia w pobliżu źródeł ciepła oraz klimatyzatorów. Aby zamontować czujnik ruchu na zewnątrz, należy najpierw wybrać odpowiednie miejsce i zapewnić zasilanie. Wybrane miejsce powinno być wolne od obiektów zakłócających pracę czujnika i osłonięte przed czynnikami atmosferycznymi. Następnie zamocuj czujnik na ścianie, wykorzystując dołączone do zestawu śruby montażowe. Upewnij się, że kable są dobrze zabezpieczone i nieuszkodzone. Na koniec podłącz czujnik do zasilania i skonfiguruj go zgodnie z instrukcją obsługi.

Pamiętaj o odpowiednich ustawieniach

Wysokiej jakości czujniki ruchu z oferty sklepu tomix.pl wyposażone są w możliwość regulowania kilku ważnych parametrów. Dostępne są następujące ustawienia:

  • Regulacja czułości – parametr określający zasięg pracy urządzenia. W prosty sposób możesz ustawić wielkość obszaru, na którym czujnik ma wykrywać ruch. W oferowanych urządzeniach można regulować czułość na ludzkie ciało w zakresie od 0,5 do 5 metrów.
  • Regulacja jasności otoczenia – wybierz, przy jakim poziomie jasności urządzenie ma nie uruchamiać źródła światła. Odpowiednie ustawienie tego parametru sprawia, że lampa zewnętrzna nie zapala się w ciągu dnia.
  • Opóźnienie czasowe – możesz wybrać, jak długo światło pozostanie zapalone po wykryciu ruchu. Czas ten wynosi zazwyczaj od kilku sekund do kilku minut.

Wybierz skuteczny i stylowy czujnik ruchu

W naszym sklepie internetowym oferujemy bardzo solidne i skuteczne czujniki ruchu od znanych i cenionych producentów. Wykonane są z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Bez trudu znoszą zmienne warunki atmosferyczne i promieniowanie słoneczne. Można je montować na zewnątrz budynków, jak i wewnątrz pomieszczeń. Wyróżniają się bardzo nowoczesnym i eleganckim designem. U nas kupisz gotowe do montażu zestawy zawierające czujnik ruchu, akcesoria montażowe, instrukcję obsługi oraz szklaną ramę w wybranym kolorze. W naszym sklepie posiadamy bardzo szeroki asortyment oświetlenia . Znajdziesz u nas lampy sufitowe zewnętrzne i wewnętrzne, stylowe plafony, kinkiety i eleganckie żyrandole. Mamy także lampy podłogowe, stołowe i stojące, lampy dekoracyjne i wiele innych.

pixel