Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie żarówki led do łazienki - ciepłe czy zimne? Które wybrać?

2022-12-05
Jakie żarówki led do łazienki - ciepłe czy zimne? Które wybrać?

W łazience, tak jak w wielu miejscach w domu znakomicie sprawdzi się światło LED. To rozwiązanie jest ekologiczne, praktyczne i daje naprawdę przyjemne światło, które sprawdza się nawet do wykonywania bardzo precyzyjnych czynności. Warto mieć jednak na uwadze, że w tym miejscu dobrze jest także móc zaznać błogiego relaksu. Wiele osób ma problem z dobraniem odpowiedniej barwy do łazienki. Oczywiście warto również zwrócić uwagę na kilka innych aspektów podczas aranżacji tej wymagającej przestrzeni. Zatem jakie żarówki led do łazienki ciepłe czy zimne?

Jaka żarówka led do łazienki będzie najbardziej praktyczna?

Łazienka to przestrzeń dosyć wymagająca, która potrzebuje aranżacji w jak najbardziej praktyczny sposób. Mowa zarówno o armaturze, jak i samym oświetleniu. Każdy z tych elementów będzie wpływał również na komfort użytkowania tej przestrzeni. Skupmy się na oświetleniu, które pomaga budować nastrój w każdym pomieszczeniu. Wpływa także na jego funkcjonalność. Wiele osób stawia wówczas na podwieszany sufit i wbudowane w niego oświetlenie. Dzięki temu cała powierzchnia jest idealnie oświetlona i wspaniale się prezentuje. Oczywiście warto także zwrócić uwagę na szczelne obudowy, które określa się wartością IP najlepszej, żeby wówczas plasowała się ona na poziomie IP44. Dzięki temu nie będzie im straszna wilgoć, której w tym miejscu nie brakuje. Doskonale prezentują się również minimalistyczne plafony oraz lampy wiszące, które świetnie wyglądają zwłaszcza nad wanną. Co do barwy żarówki warto postawić na dwa rozwiązania w jednym miejscu, zwłaszcza jeśli dysponujesz dużym pomieszczeniem. Doskonale sprawdzi się zarówno chłodna barwa, jak i ciepła. Chłodną zainstaluj nad lustrem oraz w strefie, w której robisz pranie. Natomiast ciepła lepiej sprawdzi się nad wanną, w której możesz zaznać relaksu. Takie połączenie z pewnością przypadnie Ci do gustu i pozwoli uzyskać maksymalną funkcjonalność pomieszczenia.

Jaka barwa led do łazienki?

Doskonale doświetlone pomieszczenie daję nam bardzo wiele możliwości. Tyczy się to w dużej mierze łazienki, z której można wydobyć ukryte piękno, wykorzystując wyjątkowe podświetlenie. Wiele osób wykorzystuje kilka punktów świetlnych, nawet jeśli łazienka nie jest zbyt duża. Pamiętaj zatem, aby znalazły się w niej zarówno oświetlenie górne, jak i wspomagające. Główne źródło światła powinno oświetlać całą łazienkę, tak aby można było w niej wykonać nawet czynności wymagające szczególnej precyzji. Natomiast boczne światła mogą jedynie budować nastrój, zatem ich barwa może pozostać ciepła. Warto także postawić na ekologiczne rozwiązania, do których z pewnością zaliczają się żarówki led. Tego typu oświetlenie pozwolą Ci zminimalizować zużycie energii nawet do 90%. Do tego są bezawaryjne i możesz z nich korzystać przez długi czas. Na rynku znajdziesz także wersje wzbogacone o moduł RGB lub taśmy ledowe. Możesz wówczas dopasowywać dowolnie barwę światła do własnych potrzeb, a nawet zmieniać jej kolory. Zwłaszcza taśmy stosowane są jako oprawa lustra lub w jego sąsiedztwie, dzięki temu wnętrze naprawdę oryginalnie się prezentuje. Wykorzystując proste rozwiązanie w postaci ledów z modułem RGB możesz zatem podświetlić niemalże każdą przestrzeń w domu. Do tego są bardzo ekonomiczne, mimo że kosztują więcej, rzadziej się je wymienia, a co za tym idzie, koszty ich zakupu bardzo szybko się zwracają. Nie zapomnij także o trwałości rozwiązań do łazienki, jest to bowiem miejsce, które niezbyt często jest remontowane, ze względu na wysokie koszty takiego przedsięwzięcia. Dlatego tak istotny jest dobór trwałych opraw, dobrej jakości żarówek oraz ciekawych pod względem designu rozwiązań. Znajdziesz je w sklepie online tomix.pl. Nie brakuje w nim nietuzinkowych propozycji dopasowanych do każdego stylu aranżacyjnego, dlatego każdy z pewnością znajdzie produkt, który w pełni spełni jego oczekiwania.

Powiązane kategorie

Nasze wpisy

loader