Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampy ze stali nierdzewnej

( ilość produktów: 522 )

Przyglądając się ofertom lamp dostępnych w naszym sklepie internetowym, na pewno zwróciłeś uwagę na to jak bardzo są one różnorodne. Nie chodzi nam tylko o wielorakość typów oświetlenia, ale także o kwestie wyglądu, czy w szczególności materiału. Choć dziś, szklane lampy oraz te wyposażone w materiałowe klosze, wciąż cieszą się sporą popularnością, to na rynku pojawiają się także inne modele, które ze względów praktycznych są kupowane coraz częściej. Przykładem tego typu oświetlenia są chociażby lampy metalowe.

Jakie metale najczęściej stosuje się w oświetleniu?

Nie da się ukryć, że gdy wybieramy materiał do lampy, to istotną rolę odgrywa wygląd, ale także funkcjonalność. Metale dają duże możliwości w zakresie stylizacji, ciesząc jednocześnie swoją wytrzymałością. Tu rodzi się jednak pytanie: który metal będzie najlepszy dla Twojej lampy? Nie da się ukryć, że wśród naszych klientów dużą popularnością cieszą się lampy wykonane z aluminium. Jest to kwestia ich łatwości w obróbce ? wymyślą formę można otrzymać dość niskim kosztem.

Wielbiciele bardziej wymyślnych form chętnie sięgają po lampy wykonane z mosiądzu, który nie tylko jest metalem na tyle łatwym w obróbce, że pozwala na tworzenie bardzo wymyślnych form, ale przede wszystkim charakteryzuje się specyficznym, złotawym kolorem, który pozwala na wprowadzenie odrobiny luksusu do Twojego pomieszczenia. Wielbicielom prostszego oświetlenia, utrzymanego raczej w stylu skandynawskim polecamy lampy stalowe. Dobrym, choć może nieoczywistym wyborem będzie stal nierdzewna, która dodatkom stopowym jest zdecydowanie bardziej wytrzymała i odporna na korozje, co pozwala na wykorzystanie lampy z tego tworzywa, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Jakie są zalety lamp ze stali nierdzewnej?

Tak jak już wspominaliśmy, dodane do stali nierdzewnej stopy metali powodują, że jest ona odporna na korozję i zniszczenia, a co za tym idzie, możesz umieścić ją z powodzeniem na zewnątrz, czy w pomieszczeniach, które są wilgotne, jak chociażby łazienka. Nie musisz obawiać się, że warunki panujące w danym miejscu zaszkodzą Twojemu oświetleniu. Taki zakup to bez wątpienia inwestycja na wiele lat.

Paradoksalnie, stal nierdzewna, z założenia kojarzy nam się z czymś bardzo minimalistycznym. Wcale nie musi tak być! Choć oczywiście, nie da się ukryć, że ten materiał najczęściej wykorzystuje się w prostych plafonach, to inne lampy nie wykluczają zastosowania stali nierdzewnej. Sprawdza się ona szczególnie w przypadku prostszych projektów, ale z powodzeniem znajdziesz w naszej ofercie wymyślne lampy wiszące korzystające z tego materiału.

Gdzie wykorzystać lampę ze stali nierdzewnej?

Cechą charakterystyczną lamp ze stali nierdzewnej jest wyjątkowe światło. Zazwyczaj ten typ lampy łączy się z żarówkami LED, które choć energooszczędne i ekologiczne, to świecą w dość intensywny sposób, który doskonale współgra z metalową, chłodną konstrukcją. Daje to efekt naprawdę solidnego oświetlenia, niezależnie czy wykorzystujesz je w lampie głównej czy doświetlającej.

Z tego powodu lampy ze stali nierdzewnej będą doskonałym oświetleniem dla Twojego miejsca pracy czy do przestrzeni biurowej. Nie znaczy to jednak, że nie sprawdzą się także w mniej formalnych sytuacjach. To doskonały wybór chociażby do łazienki i kuchni, gdzie jasne światło jest naprawdę istotne, a ważną rolę odgrywa także utrzymanie lampy w czystości i ograniczenie ryzyka korozji.