Pasek Informacyjny
Ładuję informacje...
pixel
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

lampy żarówki

( ilość produktów: 167 )

Minimalizm sprawił, że coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się lampy żarówki. Ich docenienie wiązało się najpewniej z modą na styl loft. Niekiedy były to faktycznie żarówki w oprawkach pasujących do stylu industrialnego, a innym razem zaś dodawano do nich np. elementy dekoracyjne z drewna lub sznura konopnego. Obecnie lampy żarówki to oddzielna kategoria oświetlenia, które wybierane jest w bardzo różnych aranżacjach. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Lampy żarówki to niezwykle modne oświetlenie wnętrz

Lampy żarówki przebyły długą drogę, zanim stały się modnym wyposażeniem wnętrz. Kojarzone są przede wszystkim z minimalizmem, ale w niektórych projektach dość znacząco się od niego odchodzi. Z pewnością stanowią bardzo charakterystyczny rodzaj oświetlenia. Ich wybór jest świadomym działaniem właściciela wnętrza, któremu zależy na stylowych dodatkach. Bardzo ważne jest w tym przypadku ciekawe zestawienie ze sobą żarówki i oprawki. Coraz częściej rezygnuje się tu z typowych źródeł światła na rzecz żarówek z ozdobnym filamentem. Niektóre z nich pomagają stworzyć we wnętrzu ciepły klimat.

Gdzie pasują lampy żarówki?

W jakich wnętrzach sprawdzą się lampy żarówki? Właściwie nie ma tu większych ograniczeń. Przede wszystkim trzeba stwierdzić, że pasują one do wszystkich rodzajów wnętrz. Spotkasz je w kuchni, sypialni, łazience lub przedpokoju. Bardzo ważnym zagadnieniem jest ich rozmieszczenie w przestrzeni. Żarówka pozbawiona abażuru daje dość dużo światła. W niedużych pokojach może się więc okazać, że takie rozwiązanie jest wystarczające.

Zdecydowanie częściej przychodzi jednak wybrać jednorazowo większą ilość lamp żarówek. Mogą występować one pojedynczo i być rozmieszczone w kilku miejscach lub w większym skupisku. Niekiedy spotyka się je w dużej ilości obok siebie, przez co przypominają naręcze kwiatów. W ten sposób szczególnie ciekawie prezentują się żarówki z kolorowym przewodem.

Ciekawe lampy żarówki

Niekiedy jednak projektanci świadomie rezygnują z minimalizmu, pozostając przy koncepcji lampy żarówki. W ten sposób powstało wiele modeli efektownych lamp wiszących. Klasycznymi przykładami są żyrandole w formie pająka, które niekiedy składają się z bardzo wielu źródeł światła. Pomimo swojej prostoty, takie oświetlenie jest niezwykle efektowne. Czasem potyka się też żyrandole z żarówkami na metalowym stelażu w czarnym kolorze lub na specjalnym stelażu o geometrycznym kształcie.

Lampy żarówki mogą też zwisać z łańcucha lub minimalistycznej, ale ozdobnej belki w kolorze złotym lub srebrnym. Niektóre z nich wyposażone są w niewielkie, ale ciekawe oprawki metalowe złote, srebrne lub w kolorze miedzi. Zdarzają się jednak i bardzo niespotykane modele, w których oprawka otoczona jest korkowym abażurem. Warto też pamiętać, że w przypadku takich typów oświetlenia niekoniecznie trzeba wybierać żarówki o tradycyjnym kształcie. Ciekawszym pomysłem może być postawienie na te koliste lub wydłużone.

Kolorowe lampy żarówki

Nie zawsze lampy żarówki muszą występować w kolorach czarnym, srebrnym czy złotym. W ostatnich sezonach bardzo popularne są modele z zawiesiem w różnych barwach - czerwonej, niebieskiej, zielonej lub żółtej. Takie rozwiązania często wybierane są do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, ale zastosowanie znajdą nie tylko tam. Również w innych przestrzeniach, zwłaszcza nowoczesnych lub eklektycznych, takie oświetlenie może być miłym akcentem ocieplającym wizualnie przestrzeń. Warto zobaczyć je także i w takiej roli.